У школах розпочались медичні огляди (відео)

Сколіоз та кишково-шлункові недуги – саме їх, найчастіше, діагностують у харківських школярів. Нині в школах триває традиційний медогляд перед початком навчального року.

 

Медогляд в одній з харківських шкіл. “Скажи “А”, “Покажи живіт”, “Маєш скарги?” – фрази, що знайомі кожному школяреві. Про користь медогляду малеча знає, та літній відпочинок згадує охочіше.

Валерія, школярка

Я очень хорошо провела свое лето. Я ездила в Россию в своей бабушке. Там есть речка Волга, я купалась. Помогала бабушке. Я очень люблю учиться.

На неохбідності медогляду наголошують медики. Мовляв, за літо малі могли підхопити інфекцію. Якщо дитина має симптоми захворювання, її направлять до поліклініки. Поверхневого обстеження інколи досить, щоб виявити небезпечні хвороби.

Тетяна Безгіна, медсестра

Что бы не было инфекционных заболеваний, педикулеза, чесотки. Так же осматриваем на предмет вирусного гепатита.

Медогляд – дві тисячі одинадцять мав стати поглибленим. Дітей хотіли оглядали виключно в поліклініках та за присутності батьків. Такою була пропозиція обласної влади. Проте, у міському освітянському Департаменті необхідності в цьому не бачать.

Ольга Деменко, директор міського Департаменту освіти

Зачем родителям ходить, если четко определено,что специалисты – хирурги, окулисты… – они работают в нашей школе? Дети предупреждены, родители знают, спокойно, без суеты.

Погоджуються з цим і батьки. Переважно, всі вдень на роботі. Водити своє чадо по лікарняних кабінетах немає часу. Ірина прийшла на медогляд з донькою тільки тому, що дівча ще замале.

Ірина Баранова, мама

Нет, просто она еще маленькая, сама дойти не может – вернее я не разрешаю ей самой ходить – а в принципе, я полностью доверяю медосмотру.

Триватиме шкільний медогляд до останнього дня серпня.

 

Марина Дем’янова

httpv://youtu.be/z2W63Yowxv8