У середмісті Харкова з’явився мурал із зображенням Успенського собору.

На фасаді будинку по вул. Ковальскій, 6 в Харкові завершуються роботи над створенням мурала із зображенням Успенського собору. Про це розповів заст. начальника відділу капітального ремонту міського департаменту житлового господарства Юрій Дігтяр.

мурал собору

Фасад 2-поверхівці по вул. Ковальській, 6 довірили розписати студентці 5-го курсу Харківської державної академії дизайну і мистецтв Анастасії Худяковій. Ідея молодої художниці виявилася кращою для архітектурного ансамблю цієї історичної частини міста.

«Мені здалося доречним підкреслити історичну цінність цієї будівлі. Я намалювала колони і між ними зобразила пейзаж міста. При цьому дві стіни будинку відрізняються по стилістиці: передня виконана в класичному стилі – тут я намалювала Успенський собор з органним залом, а на бічній зробила сучасний малюнок, який підкреслить ритм цієї жвавої вулиці – я внесла більш насичені кольори і зобразила поля і соняшники» , – розповіла Анастасія Худякова.

Щоб малюнок довго не псувався, він буде покритий акриловим лаком. Над оформленням фасаду молода художниця працює вже три тижні, обіцяє завершити розпис до Дня міста.

Перш ніж почався творчий процес, комунальники відремонтували фасад будинку.

«Ми підготували поверхню будівлі: відремонтували фасад, обштукатурили і покрили його ґрунтівкою, створили фон, на який художниця змогла нанести свій ескіз», – розповів Юрій Дігтяр.

Він також повідомив, що з муралами прикрасять ще кілька будинків. Так, яскраве панно з птахами вже намалювали на фасаді будинку по пр. Тракторобудівників, 142. У планах комунальників – розписати українським орнаментом фасад житлового будинку по пр. Тракторобудівників, 146. Крім того, панно з квітів з’явиться на вул. Ковальській, 25.