У рамках «Kharkiv Fashion» на подіум вийшли “сонячні діти”

У Харкові відбувся фестиваль дизайну «Kharkiv Fashion». В програмі фестивалю – колекції кількох десятків українських брендів, серед них – спеціально створені колекції для дітей з синдромом дауна. Окрім цього, на подіуми в якості моделей вийшли і люди з інвалідністю. Для розвитку легкої промисловості в Україні, учасники фестивалю підписали угоду про створення кластеру – об’єднання дизайнерів та представників промисловості для спільної діяльності.

сонячни дити показ1
Покази та шоу-руми іменитих українських дизайнерів, бізнес-форум за участю зарубіжних експертів, конкурс молодих дизайнерів і зіркові гості. У Харкові пройшов дводенний фестиваль fashion-індустрії KharkivFashion. Українські дизайнери представили свій творчий доробок, в тому числі, і на українську тематику.

Ірина Єрьоменко – дизайнер

Я пытаюсь показать, что Украина тем и ценна, что она сохраняет корни, и динамично развивается. И ей есть место однозначно в Европе, именно в этом стильном варианте она будет динамично развиваться и будет сохранять старинные наши элементы, но уже в развитии каком-то более модном.

Важливою соціальною складовою фестивалю стали модний показ людей з інвалідністю, а також участь у дефіле дітей із синдромом Дауна. Для них дизайнери створили спеціальну колекцію.

Віра Успенська – дизайнер

Столкнувшись с детками с особенностями я поняла, что не только внешние признаки являются особенностью их, но также физиологически строение тела – элементарно, длина брюк, ширина кофт, она другая, чем от стандартов. Мы так все индивидуальные в жизни, а детки с особенностями еще индивидуальней. Поэтому мне кажется, что разработка отдельно линии одежды для детей с особенностями ну очень важна. Потому что ну все мы хотим быть красивыми, все мы хотим выглядеть как можно лучше.

Під час фестивалю “Kharkiv Fashion” підписали угоду про створення кластеру легкої промисловості, який, за словами ініціаторів, дозволить розвиватися як вже відомим українським брендам, так і дизайнерам-початківцям.

Ірина Данилевська – організатор Ukrainian Fashion Week

Колаборація – це дуже важливо. Працювати на межі мистецтва, дизайну промислового, дизайну предметного, фешн дизайну і на межі нових технологій. Це надзвичайно красиво, і надзвичайно перспективно.

Кластер легкої промисловості, створений у Харкові – єдиний в Україні.

Діана Корсун, Жанна Бікшаєва