У програмі “Доступні ліки” беруть участь вже понад 3 тис. аптек – віце-прем’єр

В урядовій програмі «Доступні ліки», яка стартувала з 1 квітня 2017 року, беруть участь вже понад 3 тисячі аптек по Україні, – повідомляє Урядовий портал із посиланням на заяву віце-прем’єра Павла Розенкоа, що він її зробив в інтерв’ю «Обозревателю» .

доступні ліки

«Зараз більше 3 тисяч аптек включені в цей процес. Це прекрасний старт, але очевидно, що цього недостатньо. Друге питання, яке гостро стоїть, – недостатньо укласти договори з аптеками, дуже важливо, щоб в тих аптеках був повний асортимент медикаментів, які беруть участь в програмі (157 лікарських засобів). Не всі лікарні можуть похвалитися наявністю цих препаратів в аптечній мережі або в конкретній аптеці», – сказав він.

За словами Розенка, реалізація програми «Доступні ліки» великою мірою залежить від ефективної взаємодії МОЗ та місцевих органів влади і на даному етапі дуже важливо, щоб місцеві органи провели дуже швидку і ефективну роботу і щодо залучення нових аптек до участі в програмі і щодо забезпечення наявності повного асортименту ліків. «І взагалі ми в постійному діалозі з дистриб’юторами, які повинні забезпечити поставку необхідних препаратів в аптечні установи. Тобто це питання, яка вимагає постійного, буквально щоденного, повсякчасного контролю», – зазначив він.

Павло Розенко запевнив, що Уряд гарантує стабільне фінансування програми «Доступні ліки». «Держава повинна забезпечити стабільне фінансування. Система тільки почала працювати, і у багатьох аптечних установ і дистриб’юторів є побоювання, що вони будуть безкоштовно відпускати ліки, а держава їм нічого не компенсує. Хочу сказати, що на ці цілі вже виділено близько 500 млнгривень. Всі кошти розподілені між областями. Тобто на місцях достатньо ресурсів для того, щоб починати відшкодовувати аптечним закладам відповідну ціну ліків. Як тільки підуть перші проплати, як тільки всі побачать, що механізм працює, що держава не затримує компенсації, процес піде набагато легше: буде менше побоювань», – розповів Віце-прем’єр.

«Таким чином, ми це питання протягом місяця-двох відрегулюємо», – наголосив Павло Розенко.

Інформацію про реалізацію програми “Доступні ліки” на Харківщині можно дізнатись тут.