У “політеху” відкрили меморіальну дошку на честь Івана Осипова

В Харкові увічнили пам’ять Івана Осипова – на будівлі “політеху”  відкрили меморіальну дошку на честь колишнього ректора, вченого в галузі органічної хімії та термохімії. Відкриття приурочили  до 130-річчя заснування вишу.


Меморіальну дошку на честь вченого в галузі органічної хімії та термохімії Івана Осипова відкрили у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”. Іван Осипов був одним з перших ректорів Харківського технологічного інституту та засновником жіночого політехнічного інституту, видавав підручники з хімії, був членом світових наукових спільнот. Ідея увічнити пам’ять науковця з’явилася ще 3 роки тому, зважаючи на видатний внесок Осипова в розвиток хімічної науки, розповідає ініціатор встановлення, випускник “політеху” Валерій Камчатний.

Валерій Камчатний, ініціатор встановлення дошки

Он был признан мировым сообществом, он руководил обществом физико-химических наук при университете 27 лет, без перерыва. Был избран в состав Парижского, Берлинского химического сообществ, то есть это мировое призвание, европейское признание.

Встановити дошку вирішили цьогоріч до дня святкування 130-річчя заснування ВНЗ. Місце для цього обрали не випадково, пояснюють представники вузу, саме в хімічному корпусі Іван Осипов жив і працював останні 12 років свого життя. Для студентів постать науковця – гарний приклад досягнень у науці, до яких вони мають прагнути, кажуть викладачі.

Євген Сокол, ректор НТУ “ХПІ”

Каждый, приходя в университет должен понимать для себя планку развития, он должен понимать, к чему стремится. Это как в спорте, есть мировой рекорд и каждый спортсмен ставит перед собой задачу побить этот рекорд. И мы всегда радуемся тому, когда наши ученики, они превосходят то, что сделали их учителя.

Всього в університеті 22 факультети, на яких навчається більше 20-ти тисяч студентів. Дмитро Мезерний навчається на 2-му курсі факультету технології органічних речовин.

Дмитро Мезерний, студент 2 курсу НТУ “ХПІ”

Мы, кажется, на четвертом месте по общему рейтингу вузов Украины, это довольно таки приятно, учиться в таком вузе. Радует, что здесь довольно хорошая база как преподавательская, так и техническая, хоть некоторые вещи устарели уже, но тем не менее есть все, что нужно для обучения.

За останні 10 років вчені політехнічного університету отримали 14 державних премій в області науки, що свідчить про великий потенціал української науки, переконаний ректор вузу Євген Соколов. Не пасуть задніх і молоді вчені.

Євген Сокол, ректор НТУ “ХПІ”

За эти же годы более 10 человек стали лауреатами такой же премии для молодых ученых, что естественно символизирует о том, что есть очень талантливая молодежь, подрастающая, и которая будет перенимать все лучшие традиции и двигать нашу науку вперед.

Діана Корсун