У Первомайському почали реконструкцію очисних споруд

Перший етап реконструкції торкнеться системи енергопостачання очисних споруд, – повідомив віце-губернатор Євген Шахненко.


За словами голови Первомайської РДА Володимира Павленка, очисні споруди міста були побудовані для заводу “Хімпром”, адже гігант хімічної промисловості вимагав дуже потужних очисних споруд.  До них підключили і міські стоки, що становили близько 20% навантаження на очисні споруди.  Основні витрати з утримання об’єкта лягали на заводську кишеню. Коли ж завод ліквідували, очисні споруди віддали на баланс міста. Натомість, об’єкт такої потужності занадто дорого обходиться городянам.”Такі споруди будуть економічно вигідними, якщо до них підключити ще 5 таких міст, як Первомайський”, – сказав Павленко.
Тож, очисні споруди потребують масштабної реконструкції. Першим її етапом стане модернізація енергопостачання. На очисних спорудах Первомайського побудують нову лінію енергопостачання з використанням високоміцного кабелю і підстанцію меншої потужності, від якої працюватимуть енергоефективні насоси. Це дозволить зменшити енергоспоживання.
Споруди модернізуватимуть коштом держфонду регіонального розвитку, обласна влада наполягла, щоби на ці потреби виділили 20 млн.грн. Модернізація дозволить убезпечити 35 тис. містян від можливих аварій.