У Нововодолазькому районі – спалах АЧС

14-го липня на приватному подвір’ї1 у селі Федорівка Нововодолазького району загинула домашня свиня. Згідно з результатами досліджень, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней, – йдеться в оперативному зведенні подій за добу на сайті ХОДА.

ачс универ

Нині тривають карантинні та протиепізоотичні заходи в осередку захворювання, а саме:

– визначено відповідні зони проведення карантинних та протиепізоотичних заходів (І-й радіус – до 3-х км: забій та спалювання свиней; ІІ-й радіус – від 3 до 10 км: забій свиней без права вивозу, але з дозволом на переробку).

– із залученням співробітників ГУ Національної поліції у Харківській області та ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області забезпечено виставлення карантинно-дезінфекційних бар’єрів на основних автошляхах.

Проводиться робота з облаштування 2-х ветеринарно-поліцейських постів. Вилучено 1 тушу свині з 3-кілометрової зони від осередку зараження та здійснено її евтаназію та спалювання в спеціально облаштованому місці. Здійснюється подворовий обхід у 3-кілометровій зоні від осередку зараження, проводяться карантинні заходи, бесіди та інформування населення, яке утримує свійських свиней.

Для ліквідації НС залучено 4 одиниці техніки та 22 чоловіки.