У Нововодолазькому районі фермер бульдозером знищив 8 км валу фортеці 18 століття

Бульдозером по архітектурній пам’ятці. За інформацією облсної прокуратури, 8 км валу Параскової фортеці 18-го століття, що у Нововодолазькому районі, знищив фермер. Про знищення пам’ятки архітектури обласного значенн повідомивМелихівський сільський голова.

Частина Українського валу пролягає вздовж полів, орендованих одним із фермерів району.  У жовтні поточного року бульдозеристи господарства повністю зрівняли з землею більше одного кілометра історичного валу та частково розгорнули ще майже 7 км лінії. Прокуратура Нововодолазького району процесуально керує у кримінальному провадженні за фактом незаконного знищення культурної спадщини. Максимальна санкція статті передбачає три роки позбавлення волі.

Довідково:

Українська лінія – пам’ятка воєнно-інженерного мистецтва першої половини вісімнадцятого століття. Побудована на південних околицях тодішньої держави, між ріками Дніпро і Сіверський Донець, для оборони від ворожих набігів. Лінія простяглася на двісті вісімдесят п’ять кілометрів і складалася з безперервного земляного валу з ровом. Фортеці були зв’язані одна з одною суцільним валом-реданом. Парасковіївська фортеця – сьома з шістнадцяти фортець Української лінії. Фортеця – земляна. Її вали сягали висоти понад чотири метри, а сухий рів був шириною понад два метри.