У міському перинатальному центрі відкриється сучасне відділення інтенсивної терапії для глибоко недоношених немовлят

У Харківському міському перинатальному центрі готується до відкриття сучасне відділення інтенсивної терапії для глибоко недоношених новонароджених.

нове виддилення

Коштом міського бюджету приміщення капітально відремонтували й обладнали відповідно до міжнародних стандартів (ISO-14644-1).

«Тут проводиться триразове очищення повітря та 10-кратний повітрообмін. Реанімацію оснащено найсучаснішими апаратами, в одному апараті фактично поєднуються функції трьох», – розповіла головний лікар перинатального центру Світлана Коровай.

Центр оснащено за останнім словом медичної техніки: тут є сучасні кувези й апарати для штучної вентиляції легенів. Також у новому реанімаційному відділенні впровадять сучасні методики приготування стерильних розчинів для ін’єкцій, введення ліків і спеціального харчування – для цих цілей закупили інфузійний насос та ламіновану шафу. Для своєчасної діагностики патології у новонароджених придбано цифровий мобільний рентгенологічний апарат з низькопроменевим навантаженням, який дозволяє автоматично аналізувати отримані зображення органів і систем.

За інформацією Світлани Коровай, у Харківському міському перинатальному центрі вже діє одна реанімація на 6 місць, однак через переведення сюди дітей з інших пологових будинків міста й області місць не завжди вистачає.

Довідково:

Комунальний заклад охорони здоров’я «Харківський міський перинатальний центр» функціонує з 1999 року за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 264. У закладі надається медична допомога вагітним, у тому числі при невиношуванні вагітності та передчасних пологах – як для жителів міста Харків та Харківської області, так і вимушеним переселенцям з Донецької, Луганської областей і АР Крим. Також медична допомога надається жіночому населенню Донецької і Луганської областей. Щорічно в закладі приймають понад 4000 пологів, з яких 320-350 – передчасні.

За матеріалами сайту ХОДА