У лавах правоохоронців Харківщини побільшає слідчих

Кількість слідчих у Харківській області планують збільшити  за рахунок скорочення в інших підрозділах правоохоронних органів.

Збільшити кількість слідчих  планують  у рамках вимог  нового КПК, що набрав чинності 20-го листопада. Саме  слідчі за новим КПК порушуватимуть кримінальні справи за кожною заявою громадян. Тож обов’язків у слідчих віддтепер побільшає, кажуть правоохоронці. Відмовити у порушенні справи відтепер міліціонери не мають права. Новим кодексом також передбачається створення єдиного реєстру досудових розслідувань. У ньому фіксаватимуть заяви про злочини, а кожен слідчий отримає персональний електронний ключ для входу в систему. До того ж/ відправляти у СІЗО підозрюваних за новим документом нині будуть у двох випадках, коли людину затримали безпосередньо при скоєнні злочину, або є свідки правопорушення. У іншому разі діє така схема.
Микола Фоменко, 1-й заст. начальника обл. управління міліції

Мы готовим клопотанняв  суд, вызывается человек в суд, вызывается прокурор, как сторона обвинения, адвокат, как сторона защиты, в том числе, приглашаються и потерпевшие и в заседании суда  принимается решение – избрать меру пресечения содержания под стражей или не избрать.

Крім того, пояснили фахівці, новий КПК  вводить поняття “угоди зі слідством”. Одна з них — визнання провини в обмін на пом’якшення покарання.

Вікторія Котова