У Краматорську, першими в Україні, налагодили виробництво вітроенергетичних установок

У Краматорську вперше в Україні відкрито виробництво вітроенергетичних установок. Їх потужність сягає понад 2,5 мегават. Старт виробництву дав  Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський та міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

Висота одного вітряка – 100 метрів, основа шість металевих башт вагою 280 тон кожна. Сьогодні в Краматорську налагодили виробництво усієї вітряної установки. Лише лопаті виготовляють у Миколаєві. Для запуску виробництва було повністю відремонтовано приміщення цеху, змонтовані нові ситеми опалення та освітлення, встановлено сучасні вантажні крани. Планується, що вітрогенератори  розповсюджуватимуть по всій Україні. Один з них під пильним наглядом Валерія Хорошковського поїхав до Криму. Перший віце-прем”єр дав високу оцінку новому виробництву.

Валерій Хорошковський, 1-й  віце-прем’єр-міністр України
здесь нужно считать не только єффект от ветроустановок-доп. рабочие места еще один камушек в строительство нашого государства.

Вітроенергетика цікава ще й тим, що Україна аж занадто залежна від закордонної сировин. Інший аспект – зменшення викидів в атмосферу. Потужність виробництва – складатиме сто турбін на рік, а  основним замовником вітряків в країні сьогодні є компанія „Вітряні парки України”.

Владислав Яременко, генеральний директор компанії „Вітряні парки України”

опыта практического Украина имеет-сложній процесс.Открытие завода в Украине ускоряет процесс получение опыта и знаний нашими людьми.

До речі, весь персонал, що працює на виробництві пройшов фахову підготовку у постачальників в Україні та за кордоном. Гарантійний термін обслуговування кожної установки – 20 років. Для зручності в Краматорську обладнано сучасний диспетчерський центр управляння і в разі необхідності, для обслуговування або ремонту, звідти будуть направлятись фахівці по всій країні.

За матеріалами УТР