У кількох під’їздах 9-поверхівки на вул. Героїв Праці майже місяць не працюють ліфти (відео)

Майже місяць частина мешканців багатоповерхівки на Героїв Праці,33 у Харкові живуть без ліфта. Чому так сталось, розбирались наші  кореспонденти.

 лифт
 Близько місяця без ліфту живе частина мешканців 9-поверхівки по вулиці Героїв Праці, 33. Людмилі Василівна незабаром 70, жінка мешкає на 8-му поверсі цього будинку. Говорить: через проблеми зі здоров’єм, хворі ноги та слабке серце, така ситуація додає неабияких складнощів.
Людмила Василівна, мешканка будинку
Старые люди не могут выйти, я первый раз в месяц вышла, спустилась. Люди с колясками, дети. У меня внучка 6 лет, не могу выйти с ней погулять.  Скорая помощь не хочет подниматься наверх. У меня гипертония, ноги отказывают, и не могу скорую вызвать…
 А ось, Катерина Анатоліївна проживає на 4-му поверсі разом з донькою – інвалідом.
Катерина Дружиніна, мешканка будинку
У нас дочка инвалид второй группы, пенсионеров много, больных, пожилых, детей, с колясками. Конечно, очень тяжело. Люди некоторые вообще на улицу не выходят
Ліфти обслуговує підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю ” СП Харків ліфт” , а сам будинок входить до житлового кооперативу “Рекорд”, – пояснюють жильці. Тож, спочатку за роз’яснення ми навідалися до виконавчого директора ЖК “Рекорд”  – Радькової Любові Миколаївни. Та журналістам тут явно не раді. Однак, нам вдалося отримати потрібні коментарі. Як повідомила, Любов Радькова: заборгованність кооперативу за обслуговування ліфтів складає майже 70 тис.грн. Тому, ліфти і вимкнені. На питання: чому виникла така складна фінансова ситуація,  зазначила: з початку року на рахунок організації не надходять кошти за дежрсубсидії та пільги для мешканців будинків. А ця сума складає близько 150-ти тис.грн. Відповідні звернення вже направили до уряду та місцевих владників, – запевняє Любов Миколаївна. Окрім цього, кілька місяців тому, учасники кооперативу вирішили підняти тарифи на квартплату. Сплачують тепер не по 2 грн.20 коп., як було раніше, а по 3 грн.41 коп. за квадратний метр.
 Из – за того, что с января не погашена субсидия и льготы государственные, мы должны поднять тарифы, чтобы как- то выплачивать.
 Як з’ясувалося,  ініціативу із підвищенням тарифу підтримали  не всі. Жильці з 4-го по 9-й під’їздів у 9-поверхівки на Героїв Праці, 33, що також входить до кооперативу висловлюють недовіру пані Редьковій та іншим учасникам кооперативу. Люди впевнені: комфортний тариф становить 2 грн.80 коп. за квадратний метр. До речі, саме у цих під’їздах ліфти і не працюють, а самі мешканці наголошують – це не випадковість.
Сергій Пастушко, мешканець будинку
С 1-го июня уже месяц отключены лифты, причем лифты отключены с 4-го по 9-й подъезд, а везде лифты работают. С 1-го по 3-й подъезд увеличены тарифы, а с 4-го по 9-ый не увеличен. Харьковлифту это неизвестно, и однозначно это произошло по наущению Радьковой.
 Можливо, пролити світло могли б ліфтовики. Представники  “СП Харків Ліфт”, спочатку погодились надати коментарі, а потім напередодні запису інтерв’ю раптово відмовились. Тож, ми залишаємо за ними право пояснити, як обирали ліфти для відключення у житловому будинку. Тим часом, непорозуміння у кооперативі “Рекорд” між жильцями, котрі платять за оновленими тарифами, по 3 грн.40 коп. і тими, хто вважає такий тариф необгрунтованим, продовжуються. Обидві сторони налаштовані рішуче. Якщо дійти згоди не вдасться планують розділити банківський рахунок. Зараз він загальний для всіх будинків кооперативу.Розмір же заборгованності кожного окремого будинку встановлюватимуть через суд. А поки що частина мешканців 9-поверхівки на Героїв Праці, 33,  серед яких чимало хворих, пенсіонерів та дітей, залишаються заручниками ситуації і змушені долати числені сходинки винятково пішки.
Мілен Мода