У Харкові зустріли Потяг Єднання (фото)

Спілкування заради єднання. 5-й потяг Єднання України “Труханівська Січ” сьогодні прибув до Харкова. Організатори акції розповіли, що цим потягом подорожують майже 280 людей із усіх областей України. Це волонтери, студенти, громадські діячі, військові, родичі Героїв Небесної Сотні.

Вітальні слова на пероні, гостинні хліб- сіль – і відразу знайомство з історичною будівлею Харківського Південного вокзалу. Тут пасажирів потягу єднання “Труханівська Січ” зустрічає оркестр.

Учень кам’янської школи, що на Дніпропетровщині, Ярослав Самосієнко каже, що харківський оркестр звучить по- особливому. зважаючи на акустику будівлі вокзалу.

Ярослав Самосієнко, представник делегації м. Кам’янське

Оркестрами усюди зустрічали. Але я ж кажу- ваш оркестр побив усі стереотипи. Були різні оркестри, але цей до вподоби саме мені.

Під час подорожі до Харкова було багато різних чуток про першу столицю радянської України, – кажуть пасажири потягу єднання. Як Харків зустріне гостей з різних куточків України дуже цікаво студенту зі Львівщини Івану, який навчається на режисера.

Іван, студент, м. Борислав (Львівщина)

В очікуванні якоїсь реакції, так як я на потязі зніматиму це все. І мені цікаво, чи підтверджується, чи не підтверджується це все. Сам я на Сході України вперше.

Серед учасників подорожі – не лише школярі, студенти та курсанти Київського професійного коледжу. Викладачі та керівники шкіл кажуть, просто не змогли бути осторонь подій, що яких долучилися їхні вихованці. Учасники потягу дружби разом із харків’янами виконали Гімн України та подякували працівникам залізниці за те, що така подорож стала можливою.

Тетяна Попадюк, директор Трибуховецької ЗОШ Хмельницька область

Я на початку самому не була, та я не змогла сидіти вдома, а приїхала сюди, щоб відчути той дух, разом співати Гімн України. В кожному місті по- особливому він звучить. Діти перебували в Києві 3 дні, були у Верховній Раді, в КМДА, спілкувалися з ВІталієм Кличком.

 

У виступах зустрічаючих наголошувалося, що столітя тому , саме в цей день був утворений перший у сучасній історії представницький орган української держави – Українська Центральна Рада. Мовляв, сьогодні, як і сто років тому, наша держава переживає дуже непрості часи. І все це тому, що ворог намагався розділити український народ, за мовою, за вірою, за класовим станом.

Ніколь, мешканка м. Одеса

Поезд – словно разрушитель легенд. Он ломает стереотипы, что Запад и Восток- это совершенно разные вещи. За время поездки мы поняли, что мы дети единой державы, которая величественна по своей истории.

Віталій Зубенко, батько Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка

Миссия этого поезда- важнее, чем просто єднання. Миссия этого поезда-воспитание молодежи в ценностях патриотизма, любви к Родине. Слава Украине!

– Героям слава!

Головна мета приїзду до Харкова – поспілкуватися з молоддю, подискутувати на різні теми, зокрема, з історії УКраїни, – кажуть організатори.

Олена Іванова, співорганізатор потягу “Труханівська Січ”, волонтер

Сьогодні – 100 років української революції. Яка, на жаль. тоді не принесла очікуваного результату. Зміни, революції, що почалися 3 роки тому, незважаючи на війну, вони дадуть свої результати. Це колись була столиця, маємо показати її , поспілкуватися.

Для гостей із усіх областей України в Харкові підготували насичену програму, зокрема відвідання музеїв, – говорять представники приймаючої сторони.

Анатолій Бабичев, заст. голови – керівник апарату ХОДА

І історичного, і художнього музею, і планетарію. Також на концерті у Харківському університеті радіоелектроніки, де і учасники потягу виступлять, і харків’яни. Ну і це ознайомлення з історичними аспектами першої столиці.

Завтра пасажири потягу єднання Труханівська Січ поїдуть до Сум, а далі – Чернігів, Глухів та інші міста.

Світлана Маренич