У Харкові з насильством в сім’ях боротимуться громадські посередники

Круглий стіл на тему «Подолання насильства шляхом примирення: представлення громадських посередників» відбувся сьогодні, 2-го жовтня, у Харківській міській раді.

кр стол

«Аналізуючи, що відбувається в сім’ях в нашому місті, доводиться констатувати, що там все не дуже добре, особливо там, де ростуть неповнолітні діти. Адже вони найменш захищені, легко ранимі люди в співтоваристві. Ми повинні налагодити в місті потужну і беззбійну роботу в цих сім’ях, і в цьому нам допоможе інститут громадських посередників», – сказала віце-мер Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, активісти і волонтери, які зголосилися стати громадськими посередниками, повинні зробити все, щоб сформувати в суспільстві бажання не бути байдужими до чужих бід і встати на захист людей, а особливо дітей, які постраждали від насильства.

У рамках засідання круглого столу координатор проекту Вікторія Преображенська представила 30 перших громадських посередників, які пройшли спеціальне навчання в рамках проекту «Подолання насильства шляхом примирення». Всім добровольцям були вручені відповідні посвідчення.

Довідково:

Проект «Подолання насильства шляхом примирення» реалізується Благодійною організацією «Благодійний фонд «Добробут України» в рамках міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа».

Інститут громадських посередників – це форма організації спільної діяльності людей, які на добровільних засадах виконують інформаційну, роз’яснювальну роботу з виявлення насильства в сім’ях, а також надають психологічну допомогу і підтримку постраждалим від цієї проблеми. Крім того, громадські посередники перенаправляють осіб, які постраждали від насильства, в профільні організації та пропагують принципи ненасильницького спілкування в суспільстві.