У Харкові встановили меморіальну дошку правозахиснику і генералу Петру Григоренку (відео)

У Харкові встановили меморіальну дошку правозахиснику і генералу Петру Григоренку. Через свої політичні погляди, які відрізнялисm від комуністичної ідеології, за радянських часів його позбавили військових звань та визнали душевно хворим, а згодом і зовсім вимусили покинути країну. Та від своїх переконань Петро Григоренко не зрікся, навіть, перебуваючи на чужині.

григоренко

Днями виповнилася 110-та річниця з Дня народження Петра Григоренка, генерал-майора радянської армії, який став дисидентом свого часу. Він був учасником Другої світової війни, мав численні урядові нагороди та не погоджуючись із комуністичним устроєм, відкрито критикував тодішній політичний режим та активно виступав за права національних меншин й депортованих народів.

Борис Мінкович харків’янин

Он выступил и начал ругать Хрущёва, самое высшее лицо в государстве, его нельзя было ругать, а он его ругал не боясь последствий. Он был смелейший человек, он пожертвовал своей карьерой, своим здоровьем ради других.

Через свої переконання Григоренко неодноразово був заарештований. А згодом військова колегія Верховного суду СРСР визнала генерала психічно хворим і позбавила військових звань. Не оминула така участь і його синів, які розділяли переконання батька і в 77-му році були змушені емігрувати до Сполучених Штатів Америки.

Андрій Григоренко – молодший син Петра Григоренка

Як з 61-го року почалось і ті репресії ніколи не зупинялись і постійно були сліжки, я ж також був ворогом народу. Мене навіть вимусили емігрувати і я був арештований і затриманий декілька разів

Пам’ятну табличку Петру Григоренку відкрили на фасаді будівлі гуртожитку «Гігант», де він мешкав, коли був студентом Харківського технологічного інституту, нині Політеху.

Дмитро Іф – скульптор

Я хотел сделать доску, в которой была видна необычная жизнь этого человека. Этот человек нестандартный, в своё время он выпадал из общей массы людей. И доска должна быть необычная, нестандартная. Это может быть и луч, который выходит из его сердца, это может быть стрела, власть которая его убила. Это может быть что угодно.

У 1997-му році указом Президента України Петро Григоренко був посмертно нагороджений орденом «За мужність» I ступеня. А торік у Харкові на честь правозахисника перейменували проспект Маршала Жукова.

Юлія Котелевська