У Харкові волонтери збирають продуктові набори для студентів-переселенців

Більше сотні студентів з окупованих територій, що цьогоріч вступили до Луганського аграрного вишу, що, зараз працюює в Харкові, опинилися у скрутному становищі. Першими на сполох забили викладачі – під час інтерактивного заняття більшість студентів сказали, що у них закінчилися гроші, навіть, для купівліхарчів. Та завдяки старанням благодійників вже через 2 дні більше сотні студентів отримали продуктові набори.

волонтери студентам

Віолета вступила на 1-й курс Луганського аграрного університету, що вже 3-й рік базується в Харкові. Родом дівчина з Донецька, на окупованій території лишилася її родина. Місяць у гуртожитку коштує тисячу гривень, а сплатити слід було одразу за 4 місяці. Причому, ні стипендії, ні соцвиплат дівчина ще не отримала.

Віолета Велієва – студентка ЛНАУ

Денег дали мне около 7 тысяч, они все ушли на общежитие, на покушать, вещи какие-то купила. Ну в принципе уже скоро они будут заканчиваться. Нужно будет опять звонить родителям или ждать переселенческие, соцпомощи и так далее.
Про те, що студентам Луганського вишу, які приїхали з окупованих територій, не вистачає грошей навіть на харчі, волонтерам “Станції Харків” розповіли викладачі.

Волонтери опублікували повідомлення в соцмережі з проханням допомогти продуктами – і не зчулися, як невідомий благодійник надіслав 10 тис.грн., ще 25 продуктових наборів допомогли придбати студенти з університету радіоелектроніки. За 2 дні вдалося зібрати понад сотню продуктових наборів.

Сава – студент ЛНАУ

Ну как бы самое главное – гречка, разные производители немного все отличается. Все в принципе – гречка или там пшеница в некоторых есть. Макароны, два вида консерв – в некоторых рыбные, ну как бы что нам дали, мы то и поделили. В некоторых получились рыбные консервы, в некоторых там тушенка и паштет.

Завдяки небайдужим людям тепер продукти отримають не лише сто шість студентів з окупованих територій, а й ті , хто має скрутне матеріальне становище.

Катерина Родіонова – помічник ректора ЛНАУ

И затем получат дети, которые тоже приехали из оккупированных территорий, но поступали не через центр”Донбасс – Украина”, но имеют справку переселенца. А также дети, которые экстренно нуждаются в этой помощи. Потому что есть люди, которые к нам поступили – Славянск, Краматорск, у которых прописка Славянск-Краматорск, но у них очень тяжелое финансовое положение в семье. 

Загалом, допомогти студентам-переселенцям готові ще кілька благодійних організацій. Одні пообіцяли закупити предмети гігієни, інші – оплатити кількамісячне проживання деяких студентів в гуртожитку. Адже, щоб отримати оформити соцдопомогу, та й стипендію – треба дочекатися оформлення всіх документів.

Владислава Чечеренкова – студентка

Тратяться деньги помимо общежития на какой то уход за собой, на дорогу очень много. Поэтому такая помощь очень необходима студентам, особенно в первые месяцы, когда много денег было потрачено до этого.

З ситуацією, коли студентам нічого їсти, за 3 роки роботи в Харкові луганський виш зіткнувся вперше, зізнається керівництві закладу. Пояснюють, усе через паперову тяганину – коли на оформлення усіх потрібних довідок йдуть тижні чи навіть місяці.

Микола Брагінець – в.о.ректора ЛНАУ

Они должны что-то получить для начала, какой-то старт. А если им сейчас нечего кушать. Что делать до получения стипендии?

Діана Корсун