У Харкові відкрили реанімаційне відділення для передчасно народжених дітей

Реанімаційне відділення для надання невідкладної допомоги передчасно народженим дітям з низькою вагою відкрили сьогодні, 1-го вересня, у Харківському міському перинатальному центрі. У відкритті взяв участь президент України Петро Порошенко, який сьогодні приїхав до Харкова.

реанымацыя новонароджены

Нове реанімаційне відділення для новонароджених обладнали коштом  міського бюджету. За 2 роки на це витратили 44 млн грн., – повідомили в мерії.

Відділення розраховане на 12 місць. Там будуть допомагати розвиватися дітям з екстремально низькою і дуже низькою вагою від 500 грамів. У відділенні встановлено 6 апаратів штучної вентиляції легенів, які відповідають міжнародним стандартам. Апарати можуть працювати в усіх режимах (традиційний, неінвазивний, високочастотний) і надавати оксигенну терапію. В апараті є датчик HABA, який вводиться в стравохід і фіксує нервові імпульси від дихального центру головного мозку до діафрагми. Таким чином, техніка реагує на імпульси дитини і подає кисень, коли дитина хоче вдихнути. Як зазначають фахівці, завдяки цьому діти менше перебувають на штучній вентиляції легенів, більше сплять, швидше набирають вагу.

Як розповіла заступник головного лікаря по медичній частині з питань дитинства Ольга Каратай, завдяки новому обладнанню новонародженим допомагатимуть нормально розвинутися без патологій і інвалідності.

Для новонароджених з низькою вагою придбані відкриті реанімаційні системи і неонатальні інкубатори для інтенсивної терапії. У відкритих системах підігрів йде зверху і знизу, дитині можна надати будь-яке положення. На столах є спеціальна локальне підсвічування. Закриті інкубатори забезпечені комфортними умовами для розвитку новонародженого. Усередині регулюються температура, вологість, концентрація кисню. Всі ці дані фіксуються на відео. Якщо потрібно відкрити інкубатор, дитина не переохолоджується, оскільки включається теплова завіса. Кювез відкривається з усіх боків, ліжечко висувається, його можна повернути на 45 градусів.

2 кювези чеського виробництва подарував відділенню Президент України. У відділення придбали ще 4 кювези німецького виробництва.

Стежити за станом дитини будуть пульсоксиметри, які вимірюють вміст кисню в крові, частоту серцевих скорочень і дихання. Придбано нові дозатори, завдяки яким дітям будуть вводить препарати через шприц з мінімальною швидкістю, щоб не нашкодити дитині. Крім того, для батьків у відділенні встановили два крісла-качалки, за допомогою яких будуть застосовувати метод кенгуру – дитину будуть класти, не відключаючи від системи ШВЛ, матері на груди, щоб вони дивилися один одному в очі. Це прогресивний метод, який дозволяє дитині контактувати з матір’ю, що сприяє його розвитку.

В числі обновок й італійський рентгенологічний апарат з цифровим перетворювачем, який дає високу якість зображення, а рентгенологічне навантаження при цьому на 60% менше у порівнянні з іншими апаратами. Знімок виводиться на монітор комп’ютера, завдяки чому можна дослідити весь організм і знайти проблеми на мінімальній ділянці.

Також у відділенні працює обладнання для багатоступінчастої фільтрації повітря.

Відтепер у реанімаційного відділення розширились можливості з надання допомоги новонародженим з низькою вагою. Крім нового відділення продовжує працювати реанімаційне відділення інтенсивної терапії на 12 місць. За словами фахівців, відкриття ще одного відділення дуже важливе, оскільки такі діти можуть перебувати на штучній вентиляції легенів до 200 днів.

Нагадаємо, що також у Міському перинатальному центрі  (Салтівське шосе, 264) працюють відділення для новонароджених з неврологічними захворюваннями, відділення патології з боксами для інфекційних хворих. У місті є спеціальний автомобіль, який з будь-якого пологового будинку може доставити в перинатальний центр дитину, народжену з патологією і яка потребує невідкладної допомоги. У перинатальному центрі працюють понад 600 співробітників, з них 125 лікарів і 330 середніх медичних працівників.