У Харкові відбулась національна прем’єра фільму «Будинок «Слово»

Національна прем’єра кінострічки “Будинок “Слово” відбулась у Харкові. Фільм Тараса Томенка відкриває світові істинну причину тотального занепаду української культури в 30-х роках минулого століття. Кінострічка розповідає про знищення представників творчої еліти , яких зібрали під одним дахом будинку письменників. Фільм грунтується на спогадах, листуванні, фотографіях, аудіо та відеоматеріалах. Над його створенням працювали 4 роки.

будинок слова
У Харкові відбулась національна прем’єра документального фільму “Будинок “Слово” режисера Тараса Томенка. Кінострічка розкриває одну із найдраматичніших сторінок історії держави — винищення української інтелігенції у 30-х роках минулого століття. Події відбувались у Харкові на нинішній вулиці Культури. Тоді під одним дахом будинку “Слово” зібрали найвідоміших тогочасних письменників, поетів, художників, акторів та режисерів, які створювали українську культуру й мистецтво та прагнули розвивати їх у загальноєвропейському контексті. За кілька років усі митці потрапили під репресії. А 27-го жовтня 1937-го року пролунали перші постріли в карельському урочищі Сандармох. Там за кілька днів було знищено понад тисячу людей

Марія Бурмака, співачка

Двоє людей, Куліш і Курбас, є легенда, що їх зв’язали і вбили однієї кулею, заощаджували патрони, меня по шкірі продирає. Це цілий пласт сучасної літератури того часу, яких просто взяли і вбили, цей фільм дуже важливий для розуміння всієї України, що пережив Харків,ц е україсньке місто, яке пережило страшні реперсії,вони були тут.

Довгий час інформація про долю мешканців будинку письменників «Слово» ретельно приховувалась. Лише нещодавно документи, в яких описано останні дні життя понад трьохсот осіб, були розсекречені. Тож для створення стрічки довелось провести масштабну архівну та пошукову роботу, яка тривала чотири роки. За словами творців фільму, у ньому потужна історія підкріплена оригінальною формою: глядач бачить маловідомі або архівні фотографії та відео i водночас чує озвучені київськими акторами вислови та думки Миколи Хвильового, Остапа Вишні, Павла Тичини та багатьох інших.

Тарас Томенко, режисер документального фільму “Будинок “Слово”

Ця вся тема вона є болючою тому,що ти працюєш з людми,життя котрих обірвано на злеті і ти розумієш,що більше нічого не залишать,а те,що вони залишили є неоценненим культурним скарбом для України. Ми тільки привідкрили цю сторінку у фільму, я бажаю, щоб було дуже багато фільмів,бо моно знміати про кожну квартиру цього будинку,про кожну особистість, це ціла епоха, яка потребує дослідження

Юлія Світлична, голова ХОДА

Важливо в ці історичні часи не забувати про ті події,їх доносити та показувати чого нам коштувало ця історія і незалежність нашої держави і підртимувативсе те,що нам сьогодні надає можливість наших дітей нвчати тій історії, яка в нас була.

Фінансову підтримку на створення документального фільму надало Держкіно. Окрім Харкова, фільм буде презентований в Києві, Одесі та ще в 13-ти містах України. У широкий прокат «Будинок «Слово» виходить 9-го листопада.

Ірина Клименко, Катерина Махова