У Харкові стали частіше хворіти на кишкові інфекції

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції за чотири місяці 2017 року порівняно з таким же періодом 2016 року зріс на 12,2%. Про це йшлось на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що выдбулась сьогодні, 1 червня.

кишечные инфекии

Як повідомила начальник відділу державного контролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродпотребслужби в Харкові Ірина Зубкова, цього року було зареєстровано 1672 випадки захворювання на гострі кишкові інфекції, в той час як в 2016 році – 1494 хворих. За словами Ірини Зубкової, рівень захворюваності ГКІ серед дітей в 2,5-3 рази вище, ніж у дорослих. Більше половини зареєстрованих випадків захворювання припадає на дітей до двох років.

«Стан здоров’я дітей залежить від організації харчування та догляду за ними. Висока захворюваність обумовлена багатьма факторами – недотриманням правил особистої гігієни батьками при приготуванні їжі, при годуванні. Багато хворих дорослих не відразу звертаються до лікарні при симптомах хвороби і лікуються самостійно, будучи потенційними джерелами хвороби для оточуючих, особливо для дітей», – сказала Ірина Зубкова.

У зв’язку з цим харків’ян просять стежити за харчуванням, санітарною культурою і термінами зберігання продуктів – не купувати продукти на стихійних ринках, квас з бочок і молоко за межами ринків. Дозволи на торгівлю цими продуктами міська рада не давала.

На засіданні поліцію попросили посилити боротьбу зі стихійною торгівлею продуктами.