У Харкові працює “Шафа добра”, де нужденнні можуть вдягнутись стильно та недорого (фото, відео)

Зробити добре діло – так легко. Особливо, якщо при цьому можна звільнити власну шафу від непотрібних речей. Адже якщо вони не потрібні Вам, комусь іншому стануть у нагоді. Для цього у Харкові існує благодійна крамниця “Шафа добра”, куди харків’яни можуть приностити свої речі і отримувати за це приємні бонуси.

шафа добра 8
Позбутись непотрібних речей та зробити добре діло. У Харкові ось вже 3 роки працюють благодійні крамниці під назвою “Шафа добра”, куди можна приносити одяг, або взуття, які мають гарний вигляд, але стали непотрібними.

Любов Воронцова, волонтер

Мы их разбираем, откладываем на продажу и благотворительность, то, что раздается людям. Мы их оцениваем, фотографируем и выкладываем в интернет.

Відтак, в соцмережах волонтери викладають фотографії з так званими – “луками”, де підібраний одяг, взуття та сумка.

Там же волонтери пишуть ціну та розмір, тож кожен бажаючий може підібрати собі речі, забронювати їх, а потім приїхати і придбати. Так, саме в інтернеті переселенка Тетяна разом з чоловіком вподобали собі взуття. Жінка розповідає – вони з 2-ма дітьми живуть у харківському модульному містечку. Зараз в родині працює тільки чоловік, тож грошей на все не вистачає. Проте жінка знає, де можна вдягнутись стильно і недорого.

Тетяна, переселенка

Как-то зашли и хорошо прям оделись, хоть и б/у, но очень хорошее, и цены.. рассказываю друзьям, они видят, что хорошо одета и спрашивают – где взяла. И уже многие сюда ходят

Вилучені від продажу речей гроші волонтери передають нужденним.

Тетяна Карібова керівник благодійної крамниці “Шафа добра”

Прибутки перераховуємо в БФ “Харківський центр допомоги вагітним”, підтримуємо жінок, які опинились у кризі з маленькою дитиною або вагітні

Майже 90% одягу, що приносять люди, Шафа добра передає іншим благодійним огранізаціям. Так, нині волонтери співпрацюють з десятком різних організацій міста та області, які допомагають малозабезпеченим родинам, пенсіонерам, бесхатченкам та тваринам. Якщо ж одяг, який приносять люди, занадто поношений чи має певні недоліки, його тут перешивають, або роблять із нього різні речі – наприклад ось такий килимок зі старих футболок.

Тетяна Карібова, керівник благодійної крамниці “Шафа добра”

На такий килимок потрібно приблизно 8 футболок, кожна людина приходить, може навчитися, зробити собі, забрати, або залишити, і ми передамо тим, з ким у нас є домовленість – це може бути Порятунок тварин, Південний пост

Аби заохотити харків’ян приносити одяг до Шафи добра, волонтери роблять їм маленькі подаруночки.

Любов Воронцова, волонтер

Мы делаем конфетки, в которые, в которые мы вкладываем пожелания, и люди берут их как поощрение за вещь, которую они принесли

Волонтери приймають речі у 2-х магазинах Харкова: один з них знаходиться на вулиці Короленка, 23. Інший – на вулиці Полтавський шлях, 6А.

Кристина Загребельна