У Харкові підлітки та поліцейські стали учасниками всеукраїнського квесту “СХІД-ЗАХІД. Наркотики? Не моя тема!”

Вберегти дітей від залежності. За статистикою, кожен третій підліток у Харкові, віком від 10-ти до 19-ти років, має досвід вживання наркотиків. Яку смертельну небезпеку приховують у собі наркотики, харківській дітворі розповідають зрозумілою їм мовою – у формі квесту.

квест

“Наркотики? Не моя тема!”. Під таким гаслом у Харкові відбувся профілактичний квест для підлітків. До заходу долучилися патрульні поліцейські. .

Олександр Могилка, координатор проекту “Права і здоров’я уразливих груп населення”

Цей захід спрямований на те,щоб діти не вживали наркотики,а якщо хтось і вживає,що у в цьому випадку,як їм вчинити. Дуже важливо,щоб діти у поліцейських бачили друзів,дуже важливо,щоб діти знали куда їм звернутися,якщо із ними щось трапиться, ну і важливо, щоб самі поліцейські робили все правильно в тій чи іншій ситуації.

У квесті брали участь 5 команд. В кожній по 2 підлітка та 2 патрульних. Вони отримували завдання, пов’язані із ситуаціями, які можуть трапитися із неповнолітніми на вулиці.

Учасник квесту

Я Сім, мені 16 років. Для того, щоб проводити весело час, ми почали експеремнтувати із вживанням різних речовин, але я помітив, що моя поведінка змінилась, мені важко контролювати свої дії, я перестав знаходити спільну мову із батьками, у школі. Куди я можу звернутися у такому випадку, щоб ніхто не дізнався?

Відповідь знаходять швидко – потрібно звернутися до центру денного перебування. Тож команда на патрульній машині вирушає туди. Там розбираються із іншими завданнями і відправляються до інших локацій. Це лікарня, поліція, служба у справах дітей та центр профілактики боротьби зі СНІДом. Всі установи , де неповнолітнім допомагають позбуватися руйнівних звичок та залежностей. Пройшовши низку завдань, учасники квесту дізналися, до чого призводить вживання наркотиків.

Данило, учасник квесту

Мне кажется,что на єтом реально рушится мир,умирают люди,это плохо. Я считаю,что наркотики разрушают жизнь и без них будет хорошо.

Артем,учасник квесту

Я решил принять участие в квесте потому,что мой друг принимал наркотики. Наркотики -это плохо,вредят здоровью,я решил участвовать в этом квесте. чтобы не употреблять это все.

Статистика дитячої наркоманії у Харкові невтішна, – розповідають організатори акції. За їхньою інформацією, кожен третій підліток у віці від 10-ти до 19-ти років має досвід вживання наркотиків. Майже у кожного опитаного в оточенні є більш, ніж 2 людини,які вживають наркотичнівмісні речовини. Дві третини з опитаних дітей знають, де можна в будь-який час придбати наркотики. Ювенали Харківщини намагаються боротися із цим явищем. З підлітками постійно провоодять профілактичні заходи.

Андрій Хоменко, начальник відділу ювенальної превенції обл.управління Нацполіції 

Мы проводим различные соревнования,показываем преимущества здорового образа жизни, спорта перед алкоголем, табакокурением, наркотиками, антисоциальным образом жизни.  У нас проводятся и турниры по футболу и по единоборствам. Для того, чтобы люди находили поддержку в нас и что мы не враги.

Та щоб подолати дитячу наркоманію зусиль самої лише поліції замало,певні правоохоронці.

Андрій Хоменко, начальник відділу ювенальної превенції обл.управління Нацполіції 

Здесь должен быть комплекс мероприятий всех служб в том числе и общественных организаций,ведь силой не возможно заставить говорить нет,это нельзя делать,молодежь не пойдет таким путем,здесь надо показать преимущество здорового образа жизни.

Окрім Харкова, профілактичний квест одночасно проходив і у Чернівцях. Ці міста передали естафету Полтаві та Кропивницькому.

Ірина Клименко