У Харкові на Алеї Слави загиблих воїнів АТО вшановували День захисника України

У День захисника України пам’ять воїнів, які віддали життя за територіальну цілісність та суверенітет України, вшанували на Алеї Слави загиблих героїв. Її створили на Безлюдівському кладовищі за ініціативи АТОвців та волонтерів.

алея слави ато

У Харкові на 18-му кладовищі створили Алею Слави загиблих воїнів АТО. Вшанувати героїв прийшов і Костянтин Дмитріашівлі. З початку бойовиї дій на Сході країни військовий відразу потрапив до зони АТО. У складі батальйону “Харків-1” захищав кордони Маріуполя, Луганська, Волновахи та Донецька. Лише 2 дні тому чоловік повернувся додому. Говорить, така Алея має бути у кожному місті України.

Костянтин Дмитріашвілі, учасник АТО

Это значит, что нас наконец начали как-то признавать в Украине. Вот у меня многие друзья ездят за границу и там отсносятся с большим уважением, чем у нас здесь. Очень жалко, что далеко от города, хотелось, чтобы было где-то в центре города.

Разом з Костянтином вшанувати героїв прийшов і його син. У свої 8 років хлопчик вже знає, як важливо поважати тих, хто віддав життя за гарне майбутнє підростаючого покоління.

Тимур Дмитріашвілі, син

Для меня День защитника значит, что мой папа хорошо воевал, я за него переживал очень много, для меня он значит все.

Вшанувати загиблих героїв на Алеї слави прийшли їхні родичі, друзі, духовенство, чиновники та військовослужбовці. Серед загиблих є і бійці 92-ї бригади, які віддали життя в Ілловайській засідці.

Віктор Ніколюк, командир 169 навчального центру сухопутних військ у Десні

Це шана пам’яті загиблим і для Харкова – це дуже великий крок, тому що всі ті колізії, які існували тут, якби не було, якби не вважали Харків сепаратистським містом, але це єдине місто на сході країни, яке утримало свої позиції. Це вже історія нашого народу, буде зберігатися і її необхідно не втрачати.

Алею Слави у Харкові створили за кілька місяців. Ініціаторами стали волонтерські організації. На Алеї будуть могили 34-х харків’ян.

Ярина Чаговець, волонтер

На жаль наше кладовище розширюється, ще не встигли зробити 2 пам’яника тому, що було поховано тиждень тому нових хлопців. Дуже хотілось би, щоб ця Алея не продовжувалася, щоб вона отак зупинилася і більше никіого не було поховано.

Під час вшанування пам’яті загиблих було презентовано і новий Прапор єдності. Він об’єднує прапори усіх батальйонів та волонтерських організацій зі всієї України, які воювали у зоні АТО з 2014-го року. Довжина прапору40м, а ширина -3 м

Ярина Чаговець, волонтер

До нас доєднується Євросоюз, а саме Литва та Чехія, зранку вони прислали свої логотипи батальйонів. Також Польща хоче долучитися до цього прапору. Європа – разом, ми – разом. Ми хотіли, щоб хлопці, які лежать на цій Алеї Слави також побачили цей прапор, бо він створений, на жаль, за допомгою тої крові, яку вони пролили за захист нашої країни.

Прапор буде презентований у всіх областях України. А його створення завершиться тоді, коли закінчиться кровопролиття на Сході країни, – говорять волонтери.

Ірина Клименко