У Харкові крупна торговельна мережа “перепрошивала” телевізори для перегляду заборонених каналів (відео)

Оперативники обл.управління СБУ встановили, що менеджмент однієї з розгалужених оптово-роздрібних мереж, що продає побутову електротехніку, за додаткову плату організував  “перепрошивку” SMART-телевізорів, щоб можна було дивитись телевізійні пропагандистські канали країни-агресора, заборонені Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення України.  

перпрошивка

Вартість такої послуги складала 1900 гривень. За інформацією керівника прес-центру обл.управління СБУ Владислава Абдули,  програмне забезпечення розробили вітчизняні ІТ-спеціалісти, які також займалися адмініструванням інтернет-ресурсів для технічної підтримки трансляції заборонених каналів. Хостинг здійснювала одна з найбільших в Україні провайдерських компаній.
Співробітники СБУ провели низку обшуків у магазинах торговельної мережі в Харкові та за місцями мешкання фігурантів справи. Правоохоронці знайшли бухгалтерську та іншу документацію, що доводить реалізацію нелегального програмного забезпечення. Доступ до серверного обладнання, що знаходиться у Києві, заблоковано.
Кримінальне провадження здійснюється за ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України). Вирішується питання щодо кваліфікації дій зловмисників за іншими статтями.
Співробітники спецслужби також здійснюють перевірку можливої причетності менеджменту торговельної мережі до ухилення від сплати податків та приховування реальних фінансово-економічних і облікових процесів фірми від державних контролюючих органів.