У Харкові готуються до Дня міста

У Харкові триває підготовка до Дня міста. На площі Свободи відкрився традиційний ярмарок квітів, а у центральному парку розваг – виставка фотографій, деякі з яких широкий загал досі не бачив. Вперше за кілька років день Харкова планують відсвяткувати маштабним концертом. Про інші цікавинки свята розкаже Юлія Котелевська.

сцена
Традиційна фотовиставка до дня міста «Дивовижна земля Харківська» відкрилася на алеї Центрального парку культури. У цьому році організатори зробили акцент на географічний аспект. Тому, окрім світлин міських пам’яток та будівель, у експозиції можна побачити і різноманітні ландшафти Харківщини.

Олег – харків’янин

Вообще интересно, нужно устраивать и не только в парке Горького, а в людных местах такие выставки. О истории города, о его развитии, о его возрождении, так что я считаю это нужно дело.

В експозиції традиційно представлені фото Харкова воєнних років. А на честь с74-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників виставка поповнилась унікальними світлинами років окупації. Ці знімки були придбані з приватних колекцій на аукціонах в Німеччині.

Олег – харків’янин

Моя бабушка пережила оккупация, поэтому мне интересно как это происходило. Я много слышал от неё рассказов, а визуально увидеть – это по моему ценно

А ось у сквері неподалік від площі Свободи, до Дня міста  розгорнувся ярмарок квітів. Тут можна придбати найрізноманітніші саджанці дерев та кущів, насіння для посадки та садові рослини. Тут є і кімнатні квіти, серед них Бугенвілії , сансевьєри та аденіуми.

Вікторія – продавчиня квітів

Покупателям нравится приходят, замечают. Приходят люди, которые покупали у меня в прошлом, позапрошлом году. Все довольны, у многих позацветало, приходят ещё за чем – то новеньким

Для любителів екзотики на ярмарку представлено велике розмаїття кактусів та сукулентів. Кактусисти кажуть, ці рослини користуються не меншою популярністю ніж звичні квіти, все залежить від вподобань та захоплень конкретної людини.

Андрій – кактусист

Я здесь, чтобы поделиться этими красивыми растениями, чтоб люди узнали, что есть такие красивые виды, которых насчитывается больше десяти тысяч. Тоесть их большое изобилие и мы делимся с народом и показываем, что есть у нас такие виды, такие кактусы. И серьёзные есть кактусисты в городе Харькове

Харків’яни, з якими поспілкувались наші кореспонденти, такими ярмарками задоволені.

 Світлана – відвідувачка ярмарку

Я стараюсь каждый год посетить эту выставку, люблю цветы, слежу за новинками.

Також на день міста планується масштабний концерт за участю вітчизняних зірок. Тож зараз на площі Свободи триває робота з монтажу сцени.

Юлія Котелевська