У Харківському ЛітМузеї у форматі 3D презентують глобальну реконструкцію (фото)

10-го жовтня у Харківському Літературному Музеї (вулиця Багалія,6) відбудеться презентація майбутнього музею. Його представлять автор, архітектор Олег Дроздов і директор музею Ірина Григоренко.

лм4

Усі бажаючі зможуть ознайомитися з ескізним проектом реконструкції, представленим в архітектурному макеті та 3D-презентації, а також із змістовними змінами у майбутній діяльності інституції (для участі необхідно зареєструватися). Колектив Харківського літературного музею зважився на глобальну реконструкцію — і споруди, і принципів діяльності  “На сьогодні ми, музейні працівники, не відчуваємо запиту харківської громади на модернізацію місцевих музеїв. Здається, харків’яни настільки звикли до застарілої музейної інфраструктури, що більшість сучасних музеїв сприймаються як запилені, застиглі в минулому інституції — такі собі «валізи без ручки», які й кинути шкода, й нести важко”, — говорить керівниця науково-дослідного відділу Тетяна Пилипчук.

Чому реконструкція?

Майже 30 років свого існування музей розміщується в колишньому відомчому готелі, не пристосованому під музейні потреби. Останніми роками вВсе частіше для своєї діяльності музей змушений користуватись приміщеннями партнерських організацій — більших і краще обладнаних. Унікальна колекція музейних предметів також потребує принципово інших умов для зберігання.

“Ми вдячні нашим відвідувачам за те, що вони пробачали нам численні незручності, спричинені відсутністю зручної музейної інфраструктури в нашій споруді. Але ми розуміємо, що надалі без масштабної реконструкції музей не зможе успішно виконувати ті важливі зобов’язання, які він взяв на себе, у першу чергу, перед харківською громадою». За роки існування музей також поповнив колекцію унікальними матеріалами учасників українського руху опору 1960-х – 1980-х років та сучасного літературного процесу”, – розповідає директор КЗК «Харківський літературний музей» Ірина Григоренко.

Вона нагадала, що Харківський літературний музей першим в Україні створив виставку про період Розстріляного Відродження — «Українська Голгота». Відтоді тема 1920 – 1930-х років, — часів формування радянського наративу, — та дискусійні питання 1920-х років щодо вектору розвитку української культури є одними з провідних для музею.

ЛітМузей в 1990-х роках привабив молодих митців, серед яких Сергій Жадан та угрупування «Червона фіра», авангардний театр-студія «Арабески» тощо. До сьогодні музейний простір є майданчиком для спілкування талановитої молоді Харкова. Окрім резонансних виставок, музеєм разом із партнерами було проведено кілька масштабних мистецьких фестивалів: «Авангард-фест», «Апокаліпсис почнеться звідси», «Поезія № 1». Щорічно відбувається «Ніч у ЛітМузеї», а також численні наукові заходи, конференції, тренінги, мистецькі проекти.

На початку 2015 року, до річниці бойових дій на Сході України, було відкрито виставку «Будемо жити: світова література про війни ХХ – ХХІ століття», в межах якої проводилися дискусії з проблемних соціокультурних питань.  На жаль, у зв’язку з невідповідним станом найбільшої експозиційної зали для розміщення в ній раритетних експонатів було демонтовано виставку «Апокриф: література ХХ століття».

Завдяки співпраці із місцевими архітекторами у 2016 році колектив ЛітМузею отримав грант від CANactions на будівництво першої в Харкові вуличної бібліотеки «Книжкова клюмба в ЛітМузеї».

Презентація відбудеться у форматі “питання-відповідь”, тож пропозиції щодо майбуття музею зможуть озвучити усі охочі.

Початок презентації о 18:00 у приміщенні музею (вул.Багалія,6). О 15.00 запрошуємо відкриється виставка  для попереднього ознайомлення з планами реконструкції ЛітМузею. Вхід вільний.