У харківському Хоспісі не вистачає грошей на знеболювальне (фото)

“Знімай рожеві окуляри” – під таким гаслом у Харкові проходить низка подій з нагоди Дня паліативної медицини. На майдані Свободи відкрилась виставка, що розповідає про життя невиліковно хворих пацієнтів харківського Хоспісу, які щоденно потребують знеболювальних препаратів. Головна мета такого проекту -інформування широкого загалу про права людини на отримання якісної паліативної допомоги.

рож3

Світлини з життя людей, які віч-на-віч зустрілися із невиліковними хворобами, представили на площі Свободи. Зроблені вони у харківському Хоспісі та покликані показати, у яких умовах хворі доживають свої останні дні. А головне, кажуть організатори, виставка має розповісти про те, що люди, які вмирають від тяжких хвороб, потребують якісного знеболення, а медичних препаратів на кшталт морфію катастрофічно не вистачає.

Володимир Косенко – голова правління ГС “Фундація Схід – Захід”

Оно не выписывается, не доходит, сложно получить. В сельской местности это вообще проблема, потому что аптеке необходимо получить все сертификации, как для нарко содержащих препаратов. Это очень сложно, дорого и аптеки говорят – нам это не надо. Что мы имеем в результате этого – люди кричат от боли.

Цей захід має нагадати про права людини на отримання якісної паліативної допомоги . Адже в Україні знеболення потребують майже півмільйона тяжко хворих.

фото – Facebook

Володимир Косенко – голова правління ГС “Фундація Схід – Захід”

На одного пациента в сутки выделено государством около 5-ти грн. Одна ампула морфина стоит 60 с чем- то гривен. Как показывет статистика докторов, стартовать нужно, когда болит. с 2-х ампул, а то и с 8-ми ампул. Выкручиваются за счёт родственников, за счёт волонтёров, за счёт сбора денег, как угодно выкручиваються

Окрім фотовиставки передбачені й інші заходи. У середу відбудеться круглий стіл, на якому обговорять забезпечення права на знеболення важкохворих пацієнтів в Україні, 12-го жовтня за участі волонтерів прибиратимуть територію Харківського обласного центру паліативної медицини. 13-го жовтня пройде благодійний аукціон. А 14-го жовтня у Всесвітній День паліативної допомоги відбудеться низка богослужінь для духовної підтримки паліативних пацієнтів, їхніх родин та медичних працівників, які надають допомогу цим людям.

Юлія Котелевська
.