У Харківському апеляційному адмінсуді, де вночі була пожежа, пошкоджені кількадесят справ (відео)

Зайнялося від блискавки – одна із основних версій пожежі в суді. Дах будівлі Харківського апеляційного адміністративного суду міг зайнятися від блискавки чи то від короткого замикання електромережі, – повідомили в держслужбі з надзвичайних ситуацій. Однак є й інші версії. Наразі працівники Харківського апеляційного адміністративного суду, де вночі вирувала пожежа, продовжують переносити у безпечні приміщення суду документи та оргтехніку.

судпосле пожара
Дах будівлі апеляційного адміністративного суду спалахнув напередодні, близько 8-ї вечора. До місця події було направлено підрозділи ДСНС на автоцистернах, відділення на автодрабинах. По прибуттю до місця події встановлено, що палає майже весь дах 3-поверхової будівлі. Зважаючи на 3-й номер складності, рятувальники залучили додаткові сили та засоби служби. Складнощів у гасінні вогню в старій будівлі полягали в тому, що полум’я поширилося між перекриттями та 3-м поверхом. Було до 80-ти прогорань до службових приміщень на 2-му та 3-му поверхах, -розповіли в управлінні державної служби із надзвичайних ситуацій. Пожежним довелося тривалий час проливати водою тліючі конструкції.

Євген Василенко, в.о.начальника відділу зв’язків з громадськістю ГУ ДСНС

При ліквідації цих прогарів фахівці ДСНС вскривали, зламували решітки, дерев’яні конструкції, щоб запобігти розповсюдженню полум’я. Та ліквідувати безпосередньо тління всередині дерев’яних конструкцій.

Площа, охоплена полум’ям, склала близько 1 тис.800 кв. м . Локалізовано пожежу було о пів на дванадцяту ночі,-кажуть пожежні, – повністю погашено сьогодні близько 7-ї ранку. Покрівлю суду перекрито було 2 місяці тому, – розповіли в установі. Та прийняти виконані роботи ще не встигли. А обладнання блискавкозахистом проводиться вже після приймання основних робіт, – кажуть у суді. Тож наразі працівники суду займаються перенесенням меблів та документів, які ще можна врятувати, до сухих приміщень.

Інна Мельник, прес- секретар суду

Погоріло не дуже багато будівлі, але багато затопило після роботи рятувальників. Згоріла криша повністю. Дуже постраждав 3-й поверх, і до 1 поверху протекло все водою. Будемо сподіватися, що більша частина справ буде врятована, але дуже бангато техніки ми втратили в цій пожежі.

Територіальне управління державної судової адміністрації організувало оперативну допомогу погорільцям, – розповіли в прес- службі. Перенесенням справ, серверів, меблів займаються не лише працівники апеляційного адміністративного суду, а й інших судів міста й області. Зокрема, Коломацького районного суду. Сервери установи були врятовані від пожежі, проте близько трьох десятків справ пошкоджено водою, -кажуть в суді.

Інна Мельник, прес- секретар суду

Як буде працювати суд- поки що невідомо. Наші судді будуть звертатися до ради суддів України, щоб нам якось допомогли вирішити це питання.

Суму збитків від пожежі та її ліквідації в суді ще не підрахували. До того ж працівники установи побоюються обвалення конструкцій старої будівлі. Втім, вони певні, що спільними зусиллями всіх небайдужих суд найближчим часом відновить роботу. Мовляв, для цього робиться все можливе. Тим часом у держслужбі з надзвичайних ситуацій кажуть, що вивчити стан будівлі після пожежі мають експерти. Вони ж мають надати рекомендації, як можна правильно її відновити. Адже збудований суд, за документами, 1805-го року.

Світлана Маренич