У художньому музеї відкрилася виставка картин художника з Луганщини

Виставка робіт художника з Луганської області Бориса Костянікова відкрилася в Харківському художньому музеї.

В мерії повідомили, що виставка присвячена 50-річчю з дня народження художника. На ній представлені картини живопису, написані як в реалістичній манері, так і картини асоціативного напрямку.

За словами музейників, відчуття свого коріння, закоханість в рідні місця є основою світоглядних уявлень Бориса Костянікова, що знаходить втілення в його ліричних пейзажах: «Тиша», «Літній вечір», «На річці Червоній», «У рідному краю». Інша образно-стилістична задача вирішена в картинах асоціативного напрямку – «Між небом і землею», «На дні пейзажу», «Почуття вітру», де майстер використовує засоби алегоричного, метафоричного змісту, насичуючи твори символіко-узагальнюючими елементами. «Небо, земля, людина, рослини стають елементами Всесвіту і знаходяться між собою в тісному і складному взаємозв’язку. Світ художника вартий того, щоб познайомитися з ним ближче, спробувати увійти до нього, стати співучасником діалогу з автором», – зазначили в музеї.

Виставка луганчанина працюватиме до 11-го листопада.

Довідково:

Борис Гаврилович Костяніков народився 24 жовтня 1965 року в селі Коноплянівка Луганської області. У 1989 році закінчив Орловське художнє училище, з 1989 по 1994 навчався в Харківському художньо-промисловому інституті. Член Харківської організації Національної спілки художників України з 1995 року. Учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок. Має низку персональних виставок. Твори Бориса Костянікова знаходяться в музеях України і Росії, приватних зібраннях України, Західної Європи, США, Канади, Австралії, Японії. На батьківщині, в селі Красноріченському, з 1997 року Борис разом зі старшим братом Анатолієм втілює в життя мистецький проект «АРТ-Транзит», в рамках якого були проведені виставки «Живопис братів Анатолія та Бориса Костянікових» в музеях, галереях, культурних центрах міст Луганщини , а також виставки-акції в глибинці.