У ХНАТОБі встановили нове обладнання з управління сценічним світлом

У Харківському національному театрі опери та балету презентували нову систему освітлення сцени. Ще в 2008-му році театр отримав грант від Японії на установку нового обладнання, тоді ж обновку доставили до Харкова. Проте, встановити його не змогли через проблеми з фінансуванням української частки проекту. Цьогоріч з бюджету було виділено більше 4-х мільйонів гривень і проект відновили.

Стара система освітлення у театрі опери та балету пропрацювала більше як 30 років. Новий пульт управління, за словами інженерів закладу, дозволить керувати світлом за допомогою комп’ютерної програми, а не в ручному режимі, як це було раніше. Монтували обладнання 3 місяці. Теоретичні знання з роботи за новим пультом працівники отримали, тепер лишилося закріпити їх на практиці.

Володимир Колесников, начальник служби електротехнічного обладнання ХНАТОБу ім. М.Лисенка

Данное оборудование могут обслуживать 2 человека.

– А раньше как было?

– Ну, раньше, у нас как было, как старое оборудование – порядка 10 человек.

Анна Альошина вже 14 років працює техніком зі світла в оперному театрі. Нове обладнання, на переконання Анни, значно спрощує роботу та дає більше можливостей. Сучасну техніку жінка опанувала за тиждень.

Анна Альошина, технік зі світла ХНАТОБ ім. М.Лисенка

Это компьютер, на него можно завести, если в спектакле 40-50 программ, можно завести сразу все. На старом пульте надо было перебирать, потому что там можно было только 8 программ и во время спектакля мы перебирали.

Театр отримав грант від Уряду Японії для реалізації проекту з оновлення освітлювального обладнання ще у 2008-му році. Україна тоді мала профінансувати його установку. Проте, за 6 років коштів на встановлення обладнання так і не виділили. Вирішити питання вдалось після звернення посла Японії до обласної влади, що своєю чергою звернулась до Кабміну. На завершення проекту український Уряд надав понад 4 млн.грн.Оцінити проведену роботу приїхав Надзвичайний та Повноважний посол Японії в Україні Шігекі Сумі. Побаченим лишився задоволеним і подякував всім, хто допоміг утілити проект в життя.

Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні

Я дуже сподіваюсь, що завершення монтажу цієї нової системи освітлення додасть наснаги, додасть сил і жителям Харкова і народу України для нових звершень.

Подяку за терпіння працівникам театру висловив і його очільник.

Олег Оріщенко, директор ХНАТОБу ім. М.Лисенка

И конечно же, я не могу не сказать слова благодарности нашим людям, нашим сотрудникам, нашим артистам, которые, испытывая определённые неудобства, всё-таки выдержали это и сегодня мы будем показывать вам прекрасный спектакль уже используя новое оборудование.

Побачити зміни у сценічному освітленні глядачі могли відразу – під час перегляду модерн-балету Карміна Бурана.

Діана Корсун, Ірина Гнатюк