У Харкові з*являться нові меморіальні дошки і пам*ятники

На засіданні міської топонімічної комісії було прийнято рішення про встановлення меморіальної дошки патріарху Української греко-католицької церкви Йосипу Сліпому і Нобелівському лауреату Семену Кузнецю, а також пам*ятника льотчиці Валентині Гризодубовій.

Як повідомляє офіційний сайт міської ради, меморіальну дошку патріарху Української греко-католицької церкви Йосипу Сліпому встановлять на фасаді будівлі за адресою вулиця Малиновського, 5. Раніше там знаходилась тюрма, у якій у 1961 році Йосип Сліпий провів кілька тижнів як політичний в*язень.

Меморіальну дошку Нобелівському лауреату харків*янину Семену Кузнецю на честь 110 річниці його дня народження буде встановлено за адресою вулиця Артема, 44. У цьому будинку знаходився Харківський комерційний інститут, у якому Семен кузнець навчався з 1918 по 1919 рік.

Пам*ятник Герою Радянського Союзу Валентині Гризодубовій також буде встановлено у Харкові, рідному місті легендарної льотчитці. Від ідеї назвати її ім*ям одну з вулиць міські владники відмовились, тому що у Харкові є вулиця Степана Гризодуба-батька льотчиці.

Анастасія Горєлкіна