У Харкові вшанували пам'ять загиблих під час Голокосту (відео)

Місце, де мертві навчають живих. Мітингом-реквіємом вшанували сьогодні у Дробицькому Яру пам’ять по загиблих під час Голокосту.

 

Мітинг-реквієм в пам’ять сімдесятиріччя масових розстрілів, що їх здійснили фашистські окупанти на Харківщині. Його учасники вирушили до Меморіального комплексу, фактично повторюючи той шлях, яким ішли сорок першого року минулого сторіччя євреї, приречені фашистами на смерть. Очі жертв Дробицького яру дивляться на присутніх зі старих світлин, які тримають у руках курсанти. Так створюється майже реальне відчуття дороги смерті.

Олена Олешко, 1-й заст. голови облради

Те люди, которые были обречены, на этой земле нашли свой последний приют. Я хочу сказать, они никогда не будут забыты потомками. Единственная их вина была в принадлежности к еврейскому народу.

Пам’ять по загиблих у Дробицькому Яру вшановують не лише харків’яни. Польща до Другої світової війни мала чи не найчисленніше єврейське населення у Європі, розповідає Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат. Чужої біди не буває, каже віце-губернатор Євген Савін. Про масштабність трагедії, за його переконанням, говорить той факт, що точна кількість загиблих тут, донині невідома.

Ян Гранат, Генконсул Республіки Польща в Харкові

Среди около 10 миллионов жителей городов евреи составляли около 2, 5 миллионов. То есть более четверти населения. Этот факт значительно упростил немцам дискриминацию и истребления.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Мы сегодня говорим о 16- 20 тысяч погибших в Дробицком яру. Но исследования продолжаются, и эта цифра вырастает. Сегодня речь идет о 30 и более тысячах погибших евреев, украинцев, цыган.

Серед учасників мітингу – і українці, які рятували євреїв під час Голокосту. Праведнику світу Станіславові Іщенку тоді було чотирнадцять.

Станислав Іщенко, директор будівництва комплексу «Меморіал жертвам нацизму в Дробицькому яру», Праведник народів світу

Мы спасли в укрытиях 312 человек евреев. За это мне и отцу присвоили звание Праведников народов мира.

Вшановуючи пам’ять розстріляних у Дробицькому яру, учасники мітингу випустили в повітря жовті кульки, як символ душ невинно загублених людей та поклали квіти до Меморіалу.

 

Світлана Маренич

httpv://youtu.be/B5YtDmQcC6k