У Харкові відзначили 80-річчя від дня народження народного артиста СРСР Юрія Богатікова

Його називають маршалом радянської пісні і великим харків’янином, хоч народився він зовсім не в Першій Столиці. Сьогодні народний артист Радянського Союзу Юрій Богатіков мав святкувати 80-річний ювілей. Шанувальники видатного співака відзначили його річницю в музеї Клавдії Шульженко.

 

Про свою малу батьківщину, містечко Єнакієве Юрій Богатіков говорив із гордістю: «Кращі люди вийшли з Донбасу». Проте для харків’ян він – теж свій. Шанувальники досі пам’ятають – вперше Юрий Богатіков заспівав саме у Харькові. Як пригадує друг співака Борис Кострубін, коли вперше зустрівся з Богатіковим, працював керівником агітбригади в центральному клубі ХТЗ. З перших виступів молодий талановитий юнак підкорював публіку. А згодом закінчив Харківське музучилище. Однак у Харкові не залишився.

Борис Кострубін, друг Юрія Богатікова

Его не поняли здесь, он бы не уехал отсюда ни за что, но ему только в узком кругу разрешали петь.

Непростим був шлях Богатікова і до підкорення столиці. Він поїхав до Великого театру на прослуховування.
Борис Кострубін, друг Юрія Богатікова

Там его прослушали и сказали: такого голоса у нас еще не было. Но взять Вас не можем. Вы слишком маленького роста и не можете быть героем.

Втім, маючи величезний талант, унікальний голос широкого діапазону та головне – бажання співати, Юрій Богатіков таки потрапив на сцену.
Звання Народного артиста СРСР Юрій Богатіков отримав за пісні про війну. Як кажуть шанувальники його таланту, такої проникливості виконання та майстерності вдалося досягти небагатьом співакам. У постійно діючій експозиції музею – особисті речі Юрія Богатікова, трудова книжка та платівки з піснями.

Олена Гроссу, директор музею Клавдії Шульженко

Все материалы, которые здесь – концертные комстюмы, фотографии, документы предоставила семья Богатикова, которая до сих пор проживает в Харькове, в районе ХТЗ. Это дочь, внучка, первая супруга Юрия Иосифовича.

У день вшанування пам’яті Юрія Богатікова в музеї були на екскурсії викладачі музично-теоретичних дисциплін шкіл естетичного виховання Харкова та області. Вони зізнаються, що чимало фактів із життя народного артиста дізналися лише сьогодні.

Людмила Конєва, викладач дитячої музичної школи №13

Мама была из рода дворян Рыллеевых, я сейчас это узнала и была поражена. Раньше в советское время не принято было подчеркивать корни свои дворянские. Некоторые даже скрывали.

Надалі викладачі планують привести сюди на екскурсію своїх вихованців.

 

Світлана Маренич