У Харкові відкрилась школа волонтерів (відео)

www.city.kharkov.ua

Волонтери сіли за парти. У Харкові відкрили школу волонтерів, які працюватимуть під час ЄВРО 2012. Охочих допомогти у проведенні єврочемпіонату навчать багато чому. Зокрема, історії міста, основам психології, підтягнуть в іноземній мові. За результатами навчання оберуть півтисячі найкращих.

 

Перший відкритий урок для кандидатів в волотери европейського чемпіонату з футболу. Кожен може обрати для себе ту сферу праці, що більше до душі. Їх чимало – інформаційна підтримка туристів, робота із фанатами або ж перша долікарська допомога. Ольга Ярина вже визначилася із вибором. Дівчина бажає зустрічати гостей чемпіонату та надавати їм потрібні консультації. Вже знає чому більше приділить уваги на курсах волонтерства.

Ольга Ярина, волонтер

Оттачивать свои знания иностранного языка. Немецкий я уже знаю, осталось английский немножко подтянуть. Мне всегда были интересны и новые знакомства и общение с иностранцами. Сама помощь.

З нового року кандидатів в волонтери додатково навчатимуть історії міста і футболу. Вони вивчать основи сурдоперекладу як поводитися в нестандартних, екстренних ситуаціях. До січня підготовлять п’ятнадцять груп викладачів, які готуватимуть волонтерів. По закінченню курсів буде екзамен. Тоді і оберуть півтисячі найкращіх. Студенти волонтери матимуть пільги під час здачі іспитів.

Костянтин Підгорний, начальник міського управління у справах сім’ї та молоді

Мы считаем, что основным поощрением для них прежде всего получение профессиональных навыков общения с людьми, которые пребывают в город и, поверьте, все остальные мотивационные средства также будут приготовлены.

Школа волонтерів працюватиме на гроші міського бюджету і спонсорів. Скільки саме витратять на це, поки не розголошують. Суму обіцяють оприлюднити як тільки її затвердять на сесії міськради. Наразі реєструють бажаючих вступити до лав волонтерів. Майже три сотні людей вже подали заяви. Кожен може заповнити анкету на сайті Харківської міськради. Потім кандидат в волонтери пройде невеличкий тест з іноземної мови. І приватна співбесіда. За словами директора центру соціальних служб “Довіра” Тетяни Дроздової, найголовніше для майбутнього волонтера – це мотивація.

Тетяна Дроздова, директор центру соціальних служб “Довіра”

Если он пришел бесплатно посмотреть футбол, встретиться с звездами мирового футбола, либо получить какое-то материальное вознаграждение, однозначно он не может быть даже при знании всех иностранных языков.

Під час ЄВРО буде резервна група волонтерів. Понад сотні чоловік. Їх викличуть у разі форс-мажорних обставин чи якщо не вистачатиме людей.

Юлія Ляхова

httpv://youtu.be/d6g-N0koykE