У Харкові увічнили пам'ять Івана Франка

kharkivoda.gov.ua

Івана Франка увічнили в Харкові. Меморіальну дошку встановили на вулиці Університетській. Що пов’язує каменяра із першою столицею?

 

В Харкові увічнили пам’ять про Івана Франка, письменника, поета, публіциста та перекладача кінця дев’ятнадцятого початку двадцятого сторіччя. Меморіальну дошку встановили на будівлі архіву на вулиці Університетській. Саме тут, на початку минулого століття був Каразинський університет, де п’ятдесятирічного Франка заочно визнали доктором філософських наук. Звання – почесне. Подібне, свого часу, отримали Іоган Фольфганг Гете та Лев Толстой. В доречності увічнення пам’яті Івана Франка у Харкові, переконаний віце-губернатор Ігор Шурма. Чиновник його земляк.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Він був не тільки відомий поет та письменник, а і економіст і філософ і перекладач, Іван Франко знав 17 мов і він переклав усіх класиків українською мовою.

Автор меморіальної дошки скульптор Олександр Рідний. Процитувати напам’ять поезій Франка скульптор не може. Проте, розповідає – вивчив чимало архівних матеріалів, зокрема світлин, перед тим як почати роботу. Для увічненні у бронзі обрав образ Івана Франка середніх років. Тоді поет та письменник вже став відомим широкому загалу не лишень в Україні, а й за її межами.

Олександр Рідний, скульптор

Вишиванка обязательно, потому что он национальный герой, и узор этот украинский, что он именно наш философ, писатель и лидер. Ну и символ свободы – птичка, он боролся все время за свободу.

До речі, Івана Франка із Харковом пов’язує не тільки присудження звання доктора філософських наук. Його дружина була родом зі Зміївського району.

 

Вадим Шевякін