У Харкові стартували Дні Львова (відео)

 

www.city.kharkov.ua

Місто Лева стає ближчим. Сьогодні у Харкові стартували Дні Львова. Наразі, вже є перші конкретні домовленості. Зокрема, шодо обміну студентами.

 

Дні Львова у Харкові розпочалися виступом вуличного театру та подарунками. Гості презентували Першій столиці скульптуру лева. Царя звірів, вагою більше ста кілограмів, розмалювала студентка львівської академії мистецтв. Де саме встановлять подарунок спільно визначать міські та обласні владники. Очільники двох областей запевнили – місто Лева та Перша столиця і надалі співпрацюватимуть.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської ОДА

Львів – це місто, де хочеться жити. Харків – теж прекрасне місто. Я хотів би, щоб ми більше пізнавали один одного і пишалися традиціями, що є на кожній землі, в кожному українському місті.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Харків і Львів розділяє понад тисячу кілометрів. Але буває так, що відстані ріднять. У нашому випадку це так. Два могутніх крила простяглися над Україною щоб об’єднатися заради майбутнього.

Один з головних напрямків співпраці – обмін студентами. Проведення днів Львова у Харкові дозволить молоді більше дізнатись про культуру міста Лева. І буде заохочувати студентів до навчання у львівських вишах.

Василь Косів, заступник Львіського міського голови

Це те, чого не вистачає Україні для впровадження болонської декларації. Коли ми говоримо про мобільність навчання, це не значить, що студенти мають їхати, наприклад, до Відня. Це значить, що він повинен мати змогу поїхати на семестр до Харкова, до Києва чи до Львова.

Гості розповіли – харків’яни вже прийняли запрошення провести у Львові дні Першої столиці. Наразі визначаються з датою. Зустріч львів’ян з харківськи студенством. Зацікавилася презентацією Львова, побувавши цього літа там на екскурсії, каже студентка Аня Гупанова. Переконалася, що місто Лева насправді – культурна столиця України.

Аня Гупанова, студентка факультету іноземних мов ХНУ ім. Каразіна

Там внутреннее какое-то уважение. Мне понравилось – там на украинском языке говорят. Мы на русском говорим, не задумываемся по поводу украинского языка. И когда я попала туда, свободно говорила на украинском языке. И я не жалею, мне понравился наш язык, я его очень полюбила. Дома начала говорить на нем свободно.

А ще просто захопила давня архітектура міста, розповідає дівчина. Це ратуша, катедральний собор, Собор Святого Юра, чудові скульптури. Про туристичні цікавинки та історію туризму у місті Лева студентам розповів віце-мер Львова Василь Косів. З його слів, у Львові останнім часом з’явилося кілька нових сайтів, що презетують місто. Презентували львів’яни і ІТ-напрямок, який вважається поряд з туризмом чи не найперспективнішим.

Василь Косів, заступник Львівського міського голови

Ми стараємося бути присутніми і в соціальних мережах, запускаємо сторінки. І почав працювати туристично-інформаційний центр і для львів’ян. Що цікаво: для них інформація не менш важлива.

Галина Малець, керівник відділу промоції міста Львівської міськради

Відстань нас розмежовує, роз’єднує. Немає прямих рейсів – і непросто поїхати до Харкова на вихідні відпочити. Так само ж і з Харкова до Львова. Ціль маємо домовитись про дешеві авіалінії, щоб з’єднати схід і захід.

А учні Маріїнської гімназії дістали в подарунок книжки про Львів, які написали львовознавці та митці.

Яніна Яковлева, учениця 11-Б класу Харківської гімназії №6 “Маріїнська гімназія”

Ми одна країна. Ми доповнюємо один-одного – Львів і Харків. У кожного є свої особливості. У Львова їх багато.

Зі слів директора Маріїнської гімназії, школярі бувають у Львові часто.

 

Світлана Маренич, Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/B1qSybxiWXc