У Харкові стали частіше хворіти на туберкульоз

Зростання рівня захворюваності на туберкульоз зареєстровано цьогоріч в Харкові, – повідомив директор міського департаменту охорони здоров’я Юрій Сороколат.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року рівень захворюваності на туберкульоз зріс на 5,8%. Серед дітей до 18 років зареєстровано 11 випадків активного туберкульозу, з них 10 випадків туберкульозу органів дихання.

За словами Юрія Сороколата, вакцинація проти туберкульозу протягом I кварталу 2015 року дітям у пологових будинках і дитячих поліклініках не проводилася через закінчення терміну використання існуючої вакцини, а у вересні 2015 вакцини БЦЖ в Харкові не було. Всього за 9 місяців цього року в пологових будинках проти туберкульозу було щеплено 67,1% новонароджених, а в дитячих поліклініках – 85% дітей від 1 місяця до 7 років життя.

Також Юрій Сороколат повідомив, що для проведення дітям проби Манту в 2015 році туберкулін придбано за кошти міського бюджету на суму 516,4 тис. грн. Туберкулінодіагностику провели 37,8 тис. дітей, що склало 43,3%. З вересня 2015 року активно проводиться туберкулінодіагностика дітям, яким проба Манту проводилася в осінній період 2014 року.

За інформацією Юрія Сороколата, для своєчасного виявлення туберкульозу та інших захворювань легенів флюорографічні та рентгенологічні дослідження провели приблизно для 700 тис. чоловік.