У Харкові розпочався Міжнародний фестиваль слов'янської духовної поезії та музики

Він лікує тіло й душу. Цьогорічний Міжнародний фестиваль слов’янської духовної поезії та музики “Колокольний дзвін пасхальний” розпочався благословенням у віршах від Владики Никодима. Рядки його творчої спадщини зачитували та співали під супровід оркестру Харківської філармонії.

 

Білоруські дзвонарі на сцені палацу студентів харківського політехнічного інституту – так стартував щорічний фестиваль словянської духовної поезії та музики “Колокольний дзвін пасхальний” . У концертній залі ХПІ – поети, письменники, музиканти, духовенство та представники міської та обласної влади. Вірші, що пронизують струни душі. Саме такими словами поціновувачі духовної тематики називають поезію митрополита Никодима. На фестивалі її цитували, та виконували у дуеті з передставниками головного дому музики Харкова.

Людмила Давидова, заступник голови облради

Это фестиваль славянской духовной музыки и поезии. Конечно же мы не можем не вспоминать о Никодиме. Потому что та поэзия которую он оставил после себя – это поэзия духовности, это поэзия добра, это поэзия любви к человеку. Это наверное то, что нужно нам сегодня и завтра и в будущем.

За словами головного ініціатора фестивалю В’ячеслава Романовського, та водночас одного із виконавців власної поезії, фестиваль вже давно набув міжнарожного рівня. Наступного року, певен, відомих людей та сюрпризів не бракуватиме.

В’ячеслав Романовський, організатор фестивалю, проректор НТУ “ХПІ”, голова харківського відділення письменників Росії

Сегодня мы очень много премьер песен сделали, много новых открытий для публики. Ну и конечно хотим сделать что-то новое в следующем году, пригласить новых поэтов, новых музыкантов, написать новые песни, сделать ещё более красочней, проникновенней. Будим стараться!

Усі гості і учасники фестивалю єдині в думці про те, що саме на духовності тримається концепція життя. Як зазначив Олександр Романовський, духовна тема невід’ємна від життя письменника і саме з нею він має звертатися до молоді.

 

Леся Кочержук