У Харкові росіянин з 10-ма місцевими поплічниками організував “конверт” з обігом у понад 300 млн.грн.

Про виявлення на Харківщині «конвертаційного центру» з обігом у понад 300 мільйонів гривень, – повідомив 1-й заст. начальника обл.управління ДФС Сергій Фуніков.

За його словами, 44-річний уродженець РФ, який наразі мешкає у Харкові, взявши у посібники 10 помічників, щоби конвертувати гроші, отримані злочинним шляхом, створив більше 12 фіктивних підприємств. Послугами «конвертатора» користувалися реальні фірми Харківської та Київської областей. У ході розслідування встановлено, що послугами центру не нехтували і заводи з оборонної галузі, щоукладали фіктивні угоди з придбання мікросхем та комп’ютерного обладнання для військово-промислової сфери.

«Загальний обіг виведених в тіньовий обіг коштів протягом 2014-2915 років склав понад 300 млн. грн., – сказав Фуніков, – Ймовірні втрати бюджету тільки з ПДВ становлять близько 50 млн. грн.»

У цій справі співробітники податкової міліції Харківщини провели 23 обшуки.

«У ході комплексу широкомасштабних заходів було виявлено та вилучено 15 печаток підприємств, які входили до складу «конвертаційного центру», комп’ютерна техніка та засоби спостереження, банківські картки, чекові книжки, флеш накопичувачі та бухгалтерська документація», – розповідає Сергій Фуніков.

Також правоохоронці виявили та вилучили вогнепальну зброю, нунчаки та бойові набої, шо зберігались в одному з офісів «конвертаторів».

«Крім цього, в офісних та житлових приміщеннях працівники оперативного управління та прокуратури виявили та вилучили 21,3 тис. євро, 19,7 тис доларів та 25 тис. грн., – зазначає Сергій Фуніков, – загальна сума вилучених грошових одиниць у гривневому еквіваленті складає близько 1 млн. 49 тис. грн..»

Наразі слідчо-оперативні заходи тривають.