У Харкові рішуче взялися за корупцію

Прокуратурою Харківської області спільно з управлінням державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано селищного голову одного з районів області, який вимагав з громадян за виділення земельних ділянок 100 тисяч доларів США. Цей випадок згадали і на засіданні антикорупційного комітету. Загалом говорили про дві теми – земля і гральні автомати. З останніми, наголосив губернатор Михайло Добкін, починається комплексна боротьба до остаточної перемоги.

 

П’ятнадцять карних справ за місяць – тільки у лютому порушили правоохоронці стосовно тих, хто займається гральним бізнесом. Кажуть, найважче знайти організаторів, що володіють десятками гральних салонів. До того ж кожну справу важко оформлювати. Зазвичай бракує документів, які можуть бути речовими доказами.

Ігор Сенчук, заст. начальника облуправління МВС

Многие заведения находятся на нелегальном положении, почти все работают без вывески. Учредительная документация, договор аренды, почти все документы всегда отсутствуют.

У прокуратурі пропонують притягнути до відповідальності й самих гравців. Мовляв, штраф у півтисячі гривень для кожного ігромана суттєво знизить попит на послуги гральних салонів. А для організаторів підпільних казіно варто вводити жорсткіші санкції – а саме, не допускати повернення їм конфіскованого обладнання.

Сергій Міронов, заст. обласного прокурора

Нажаль, всі вилучені автомати, а це близько 2000, наступного ж дня повертаються до зберігання орендатором і зал продовжує свою роботу. Державі за рік повернули гроші від реалізації лише14 автоматів.

Також, наголошують правоохоронці, наразі в інтернеті легко знайти кількасот пропозицій купити гральні автомати у Харкові. Це питання члени робочої групи також мають контролювати за допомогою митниці.

 

Анастасія Горєлкіна