У Харкові простилися зі Степаном Сапеляком

Живе слово на багато століть. Сьогодні Харків попрощався з поетом- дисидентом Степаном Сапеляком. Як відзначають колеги та друзі, творчість Степана Сапеляка спрямована у майбутнє. Бо вона є міцним містком між людьми з різних регіонів України.

 

Смуток та море квітів у Харківській спілці письменників. Попрощатися з поетом Степаном Сапеляком прийшли його колеги, друзі та шанувальники таланту. Мистецтвознавець Наталя Титаренко згадує участь Степана Сапеляка у мистецькому проекті “Схід-захід”.

Наталя Титаренко, мистецтвознавець, куратор проекту “Схід-захід”

Він виступав на всіх відкриттях – і у Львові, і в Самборі, його тепло приймали. І дуже він знана людина, і на Заході його дуже люблять, знають, дуже чекали.

Харківські поети, прощаючись зі Степаном Сапеляком, читали вірші. Окремі з них – написані в ніч перед прощанням.

Помер поет, погасли зір неони, що він палив над нами усіма. Тулю свічу до Божої ікони. Помер поет – зима стоїть німа.

Степан Сапеляк народився на Тернопільщині, переніс чимало важких випробувань через те, що мріяв про незалежність України. Його звинувачували в тенденційному націоналізмі, а твори за радянських часів визнано такими, що ганьблять своїм змістом радянський та суспільно-політичний лад Союзу РСР. Членом Спілки письменників України Степан Сапеляк став лише у Харкові.

Іван Перепеляк, голова ХОО Національної спілки письменників України

В Харків прибув, як пройшов важку життєву дорогу: ув’язнення, тюрми, випробування душі. Харків зустрів його привітно.

Володимир Калашник, професор кафедри української мови ХНУ ім. Каразіна

Читаючи його, може, не один раз треба читати ці поезії. Тільки тоді сягаєш глибини. Буть то поезія про матір, про кохану, будь то поезія, навіяна його страдницьким шляхом.

Як кажуть у спілці письменників, творчість Степана Сапеляка запрограмована на довге життя. Його вірші вивчаються та досліджуються, а ще лунатимуть на творчих вечорах.

 

Світлана Маренич