У Харкові презентували книгу Євгена Положія “Іловайськ. Розповіді про справжніх людей”

Книга Євгена Положія “Іловайськ. Розповіді про справжніх людей” по суті є добіркою спогадів очевидців про трагічні події минулорічної давнини. Вона нікого не прославляє, просто розповідає як усе було, – сказав автор під час презентацї у Харкові.

Видання вийшло у світ ще у вересні і письменник вже встиг представити його у Києві, Львові, та рідних Сумах. Говорить, розповідати про книгу, коли у залі є родичі загиблих під Іловайськом або люди, які самі пережили ті страшні події, неімовірно складно.

Євген Положій автор книги «Іловайськ»

Вони дуже боляче ставляться до фактів, до дрібниць. Я їх розумію, бо це їм болить, тому що Іловайська тема – вони ще в оточенні. Вони досі в Іловайському котлі, але це котел мовчання, яким оточили цих хлопців, які звідти вийшли. Бо про це не прийнято зараз говорити, аналізувати, когось карати. Так сталося і все.

Писати таку книгу було нелегко, каже Євген, особливо важко було знаходити героїв-очевидців – у цьому йому допомогли волонтери та колеги-журналісти. Зрештою свої історії про події в Іловайську розповіли близько ста очевидців та учасників тих трагічних подій, до книги ввійшли 70 оповідань. Серед представлених у виданні героїв є і харків’янин – Сергій Коваленко. Чоловік з позивним “Кабан” служив в зоні АТО прикордонником та був поранений. Після відходу збройних сил, він в доволі важкому стані залишився на території захопленій терористами.

Євген Положій автор книги «Іловайськ»

Така новела філософська, дещо навіть містична. Людина поранена потрапила у лікарню, потім її переховували в морзі, на окупованій території. Він жив поміж живими і мертвими. Під трупами фактично ційлий тиждень. І думав про життя і смерть, про любов, про ненависть. Чому люди не люблять, чому чинять зло, тобто його свідомість розширилась, у нього бува час подумати про сенс життя

Після презентації книги автор підписав примірники усім бажаючим. Ольга Носач прийшла підписати книгу для свого чоловіка, який нещодавно повернувся із зони АТО і нині звикає до мирного життя.

Ольга Носач, дружина учасника АТО

Это для меня не пустой звук, Иловайск. Правда, он не был, не служил под Иловайском, он был в другом районе. Но что такое война, нашей семьи это коснулось точно

Послухати про Іловайськ прийшли і ті люди, хто просто хоче знати правду про ті події. Серед них – і пенсіонерка Людмила Дергач. Жінка розповідає, що збирається прочитати книгу та розповісти про неї іншим людям свого віку.

Людмила Дергач, пенсіонерка

Це ж очевидці, це ж те, що насправді там було. Це треба знать, щоб знали наші люди

Зрештою історії з книги Євгена Положія “Іловайськ ” можуть бути екранізовані. Наразі до автора такі пропозиції вже надходили.

Кристина Загребельна