У Харкові подбають про велосипедистів

Мережа велосипедних маршрутів з’явиться у Харкові. Спеціальні доріжки створять на тих дорогах, де дозволятиме їхня ширина. Про це повідомив директор Департаменту транспорту і зв’язку Сергій Дульфан. За його словами, деякі з доріг, які реконструюють, спеціально розширюватимуть для велосипедистів.

 

Велосипедні маршрути прокладатимуть на проїжджій частині. Наразі цього вимагає законодавство. Велосипедні доріжки створять на правих найближчих до бордюру смугах. Там, де дозволятиме ширина. З таких доріг – Проспект Гагаріна, де проходить рекострукція та окружна.

Сергій Дульфан, директор Департаменту транспорту і зв’язку Харківської міськради

Есть установленная ширина, вы наверно видели. Особенно это видно на окружной дороге, когда у центра дороги отбивается нормативная ширина полос и остается достаточно широкая часть, которая по закону является обочиной. Вот примерно по этому пути мы будем идти в городе.

Раніше велосипедні маршрути прокладали по зелених зонах та пішохідних частинах. Велосипедист із п’ятдесятирічним стажем Юрій Васильєв каже, що краще б повернулися до минулого досвіду. На його думку, велосипедні доріжки на проїжджій частині – не найліпший варіант.

Юрій Васильєв, голова велокомісії Федерації спортивного туризму в Україні

При повороте машин направо они часто занимают полосу тех машин, которые должны проехать и повернуть направо. Точно также они будут занимать, так называемые велодорожки. Именно машины будут занимать эти лишние 1.5-2 метра.

Найголовніші проблеми велосипедистів – погані дороги та неввічливі водії, каже Юрій. За його словами, автомобілісти частенько підрізають. Однак зустрічаються і такі велосипедисти, які порушують правила дорожнього руху. Більшість з опитаних знімальною групою ОТБ-новин водіїв лояльно відносяться до велосипедистів. Кажуть, завжди намагаються поступатися їм дорогою.

Віталій Пашковський, автомобіліст

Так у нас же нет дороги для велосипедистов, они ездят и ездят себе.

Водії не проти велосипедних доріжок на проїжджій частині. Кажуть, тільки б не заважали.

Олександр Ярмак, автомобіліст

Если отдельные дороги – да, если за счет автомобыльных дорог, то это конечно плохо.

Велосипедні маршрути створюватимуть тільки там, кажуть у Департаменті транспорту і зв’язку, де можна змінити геометрію дороги.

 

Юлія Ляхова