У Харкові почалися традиційні серпневі педагогічні конференції

Місту потрібні талановиті фізики та математики. У Харкові почалися традиційні серпневі педагогічні конференції. На обласній підбили підсумки минулого року і поставили завдання на новий навчальний рік. Педагоги одностайні – треба посилювати підготовку школярів у точних науках.

 

З 1 вересня у початковій школі – нові державні стандарти. Першокласники розпочнуть вивчати іноземну мову. А з наступного навчального року у 5-му класі буде запроваджена друга іноземна мова. Також у середніх класах вводяться нові навчальні програми з усіх дисциплін. Про все це говорили на обласній конференції. Тим часом, як повідомив начальник обласного управління освіти Роман Шаповал матеріальне забезпечення галузі зростає.

Роман Шаповал, начальник ГУ освіти та науки ХОДА

У 2012 році державним бюджетом для фінансового забезпечення системи освіти Харківської області виділено бюджетний трансферт на суму 2,9 мільярда гривень, що на 500 мільйонів більше, ніж у 2011 році.

Потім весь педагогічний склад порадів власне результатам виховання, минулого навчального року стало майже утричі більше випускників, які написали тести з максимальною оцінкою. Втім, спостерігається тривожна тенденція втрати інтересу школярів та їхніх батьків до фізики та математики, кажуть ректори. А Уряд поточного року збільшив держзамовлення з точних та інженерних наук. У результаті довелося зараховувати на перший курс тих, хто потенційно неспроможний засвоїти програму ВНЗ. Хоча за результатами ЗНО у них було все гаразд, дивуються вчені.

Віль Бакіров, голова Ради ректорів ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації Харківського регіону

Вы не поверите. Мы зачислили, я подписал этот приказ , потому, что мне некуда было деваться, абитуриента, у которого в аттестате 7 двоек. В том числе 2 по физике, по математике, и он успешно прошел ЗНО, получил 143 балла. И он поступил на физтех. Будет учиться разрабатывать ядерные реакторы.

Така ситуація з опануванням точних наук ставить під сумнів можливість здійснення прориву у науково-технічному напрямку, який вимагає зробити держава, кажуть учасники конференції.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Без высококвалифицированных инженеров, без высококвалифицированных рабочих этот прорыв мы не сделаем. Инженер, пришедший со 143 баллами поступать на физтех – мы понимаем, какой будет у нас инженер.

Плекати таланти учнів, які мають нахил до точних наук, закликали вчителів керівники освітньої галузі. У вищих навчальних закладах також готові допомогти вчителям у вдосконаленні підготовки дітей. Мовляв, у багатьох ВНЗ є багатий досвід взаємодії кафедр та факультетів із вчителями.

 

Світлана Маренич