У Харкові переможців ВВв вшанували парадом

Забуттю не підлягає. У Харкові героїв Великої Вітчізняної вшановували військово-театралізованим парадом. Три з половиною тисячі учасників параду карбували крок площею Свободи.

 

На площі Свободи – військово-театралізований парад. Спершу крок карбують колони ветеранів, потім свої вміння показують студенти, курсанти, правоохоронці, військові та прикордонники. Найуважніші глядачі параду сидять на цих трибунах. Ветерани пильно спостерігають за кожним кроком та іноді не можуть втримати сліз. Учасниця бойових дій Поліна Мішина розповідає – у день Перемоги згадує 9 травня 1945-го.

Поліна Мішина, ветеран ВВв

Плакали, кричали, радовались, обнимали всех, а сейчас, когда прихожу на этот концерт, где поют наши песни, как и мы их пели, плясали, я всегда вспоминаю и очень переживаю.

Переважна більшість глядачів параду – молоді люди. Для них День Перемоги – можливість показати, що вони пам’ятають подвиг героїв та пишаються ним.

Анастасія Панфілова, харків’янка

Я считаю, что этот праздник мы не имеем права забывать. Этот праздник один из самых главных, мы должны сказать огромное спасибо нашим для кого-то родителям, для кого-то бабушкам-дедушкам.

А ось представники старшого покоління певні – така увага молоді до свята свідчить про рівень духовного розвитку підростаючого покоління.

Юрій Бабайлов, заст. голови обласної ради ветеранів

Я горжусь этим праздником и тем, что на этой площади находиться поколение наших внуков. А это много значит, что они пришли сюда вместе с нами.

Це свято викликає водночас величезну радість і глибоку скорботу, і жодна людина в країні не залишається байдужою до подвигу воїнів Радянської Армії. З такими словами до ветеранів звернувся губернатор Михайло Добкін.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Самое главное, что преемственность поколений, уважение к тем, кто своей кровью принес Победу, останется на долгие-долгие годы.

Не обійшовся парад і без традиційної польової каші. Нею ветеранів частували у сквері на майдані. А вже після обіду бажаючі влаштували танці просто неба.

Анастасія Горєлкіна