У Харкові обрали ескіз пам'ятника Володимиру Висоцькому

Скульптура Володимира Висоцького на тлі зім’ятого аркуша паперу – в бронзі. Така мистецька ідея перемогла на конкурсі проектів пам’ятника радянському поетові та барду. Загалом же у фіналі конкурсу, який відбувся на майдані Архітекторів, було представлено 15 ескізних проектів.

 

Володимир Висоцький – бард, актор та навіть Кентавр із гітарою. Таке бачення постаті митця радянської доби побажали відтворити та увічнити скульптори з різних міст України. Був представлений навіть проект з Бєлгорода. Харків’янин Сергій Сосненко розповів, про те, щоб у Харкові увічнили Висоцького, мріє вже не одне десятиліття.

Сергій Сосненко, харків’янин

Это все началось с 12 лет. Когда я услышал его песни, пластинки – пошло, и до сегодняшнего дня. Я большой поклонник его – записи, фото.

Учасник конкурсу, харківський скульптор Володимир Кочмар зізнається, що на формування його характеру дуже вплинули пісні Висоцького про війну.

Володимир Кочмар, харківський скульптор, учасник конкурсу

Если вы возьмете военную тематику песен, она, в принципе, положительная. Без советского пафоса, но с каким-то мужским достоинством. И он обо всем об этом писал личностно очень. Оно как – то воспитывает.

Як каже Володимир Кочмар, Висоцького вже втілив у бронзі, і той пам’ятник стоїть неподалік російського консульства. А на цей конкурс представив більш монументальний проект. В решті решт, переміг ескіз архітектора Віктора Лівшиця та скульптора Олександра Демченка з Харкова. Ідея фігури поета – барда на тлі зім’ятого аркуша з віршами присутня у двох проектних варіантах, кажуть у міськвиконкомі. І саме її використають під час створення пам’ятника Володимиру Висоцькому.

Юрій Шкодовський, ректор Харківського університету будівництва та архітектури, член журі

У него есть сборник стихов, который мне импонирует. Он имеет наименование “Нерв”. Вот у меня все его творчество ассоциируется с этим нервом. И в некоторых работах это прочитывается. Человек вкладывал всего себя.

Володимир Висоцький виступав у харківському Палаці спорту в травні 1978 року. І вперше в історії Харків підійшов до створення пам’ятника Висоцькому впритул, кажуть у журі конкурсу.

Сергій Чечельницький, головний архітектор Харкова

Между сроком, когда выступал Высоцкий и сроком конкурса прошло 34 года. Я надеюсь , сейчас все изменится.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Я думаю, что в будущем году все будет создано в натуре. И мы с вами будем присутствовать на другой площади возле Дворца спорта. На Маршала Жукова, возле фонтана, который будет играть музыку Высоцкого, звучать песни Высоцкого, его поэзия.

Світлана Маренич