У Харкові обговорили перспективи співпраці з Євросоюзом

На шляху України до Європейсько Союзу. До Харкова з”їхались експерти з питань співробітництва регіонів України та ЄС. Під час зустрічі йшлось про взаємну користь такої співпраці, а саме -збільшенння товарообігу та спільні культурні проекти.

Україна сьогодні, як ніколи близька до Євроінтеграції, сказав на засіданні голова обласної ради Сергій Чернов. За його переконанням , йдучи цим шляхом, не можна забувати про регіональне співробітництво.

Сергій Чернов, голова облради

Там, где есть межрегиональное сотрудничество, трансграничное сотрудничество, приграничное сотрудничество, то там есть для продолжения такого сотрудничества есть и нормальные связи, и пути для продолжения такого сотрудничества на межгосударственном уровне.

Українські регіони, особливо такі промислово розвинені як харківщина, мають співпрацювати з великими Європейськими регіонами, навіть якщо вони з ними не межують.

Володимир Лупацій, координатор проекту

Тому що сьогодні у нас євроінтеграція зведена, начебто, це проблема тільки прикордонних регіонів. Таким чином я б сказав, політичне завдання перейти від прикордонної співпраці до інтеррегіонального співробітництва.

Погоджуються співпрацювати з українськими регіонами і в європейському Союзі. Але зазначають, що політика регіонального розвитку має реформуватися. Якщо так буде, то європейці обіцяють навіть грошима допомагати.

Домінік Папенхайм, менеджер проектів у сфері регіонального та місцевого розвитку ЄС в Україні

Представництво ЄС переконано у важливості цього питання і виділило кошти на реформування регіонального співробітництва обсягом 20 млн доларів на 2011 рік і 50 млн євро на 2012 рік, що складає 70 млн євро загалом.

Павєл Посохов