У Харкові на Меморіалі Слави вшанували пам'ять загиблих у війні

Сьогодні в Україні день пам’яті та скорботи. 71 рік тому німецько-фашистські війська напали на Радянській Союз. Десяткі мільйонів жертв, руїни, біль та страждання принесла війна на українську землю. На Меморіалі Слави ветерани, перші особи області та пересічні громадяни вшановували пам’ять усіх загиблих у найтрагічнішій війні людства.

 

Початок війни він запам’ятав на все життя. Семену – 17. Він приїхав до дідуся в Київ з рідного Харкова на канікули. На 22 червня мав квиток на вирішальний футбольний матч “Динамо” Київ – “Динамо” Москва. Поєдинок команд не відбувся. Зранку розпочалась інша битва – найкривавіша та найтрагічніша за усю історію України. Семен Самойлович перший рік війну прожив у Красноярську, куди евакуювалася його сім’я. У 18-ть вчорашній школяр був уже на фронті.

Семен Евсеєвич, ветеран

Мы воевали на Калининском фронте, на Прибалтике, потом первый-второй Беларуский фронт и 3 мая мы закончили войну на берегу Балтийского моря и соединились с англичанами. Наш маршал Константин Константинович Рокоссовский.

З першої Брестської дивізії ордену Суворова, де служив Семен Самойлович, майже нікого не залишилось. З кожним роком до меморіалу приходить все менше ветеранів. Втім і сьогодні, не дивлячись на поважний вік, вони прийшли аби вшанувати пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній Війні. На кам’яних плитах викорбувано тисячі імен і майже всі рядові. Вклонитися їм прийшли і очільники області та міста. За словами заступника губернатора Євгена Савіна, про ветеранів необхідно пам’ятати не тільки в такі знаменні дні, а й у повсякденному житті.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Сегодня каждому главе района госадминистрации рекомендовано иметь в советниках представителя ветеранской организации. Сегодня новый руководитель ветеранской организации, более энергичный, активный. Они объезжают все районы области, это чернобыльцы, афганцы, ветераны войны, общаются с ветеранами. Выявляют проблемы и они их решают сразу на месте и с ними ездят представители обладминистрации.

На меморіалі духовентсво відслужило панахиду по загиблих воїнах.

 

Вікторія Котова