У Харківських водоймах нереститься риба

70 діб поспіль на водойми з рибальскими приладдями – зась. До 10 червня триває нерест риби. До цього часу на водоймах посилена охорона рибінспекторів.

 

Купа зеленого гілля. І це не передноворічні свята. Рибохорона з гілля готує штучні гнізда аби риба мала змогу віднереститись.

Валерій Григорчук, іхтіолог

Это для того, чтобы судак нерестился. Вот судак нерестится на глубине около 2 метров и он… метит самка икру туда и самец, когда оплодотворяет и самец получается охроняет это гнездо пока не получится малек.

За словами іхтіологів, вже за півтора – два тижні у таких своєрідних гніздах з’являться мальки. Поки це лише ікринки. За словами рибінспекторів, риба нереститься поблизу очерету на мілководді. У цей час вона найбільш вразлива.

Іван Григорчук, держрибінспектор облуправління рибохорони

Во время нереста рыба настолько занята процессом воспроизводства, процессом размножения, что она не обращает внимания на другие какие-то факторы. Поэтому, если на её пути поставить сеть или экран, то она, соответственно, туда попадет. И в это время, как правило, формируется нерестовое стадо, особенно у леща. Он идет массово на нерест. И если поставить сети или затянуть неводом, то это значительный ущерб наносит рыбному хозяйству.

Загалом, кажуть у рибхозі, нерест триває добре. Наразі нереститься плотва, лящ та густера.

Володимир Рубльов, працівник рибхозу

В этом году хорошо очень проходит, потому что нет перепадов температур ночных, заморозков, поэтому рыба нерестится без проблем.

Нерест у водоймах триватиме до 10 червня. До цього часу на водоймах заборонено плавати на човнах, ловити рибу будь-якими снастями, окрім вудки з одним гачком. Після закінчення заборони розпочнеться справжний «золотий час» для рибалок. Зголодніла за час нересту риба буде ловитися «на порожній гачок».

 

Олена Рижова