У Харківському планетарії з'явився віртуальний телескоп

Зірки та планети як на долоні. Завдяки чудо-техніці спостерігати за небесними світилами можна у будь яку погоду.

Ступити на червону землю Марсу та перенестися у гори Місяця відтепер простіше. За допомогою ось  віртуального телескопу планети та деталі їх поверхонь можна побачити максимально наближеними до справжніх. Помітити різницю між зображеннями під силу лише професіоналу.
Маленький проектор, прихований від глядача, скеровує зображення на телескоп, де через окуляр відвідувачі знаходять свої улюблені зірки. Із поворотом ручки змінюється зображення. Оригінальність картинок у їх максимальній натуральності, розповідає лектор Володимир. Саме такими, не великими та менш яскравими, ніж у журналах, їх бачать астрономи.

Володимир Кажанов, лектор

Здесь в новом зале мы оборудовали систему, которая показывает небесные светила так в телескоп, как это можно увидеть если выйти на улицу с аналогичным инструментом и более совершенным. И система позволяет демонстрировать те объекты, которые наиболее интересны.

Астрономи початківці із захопленням слухать лекції, що проходять у зірковій залі. Серед них і дівчата, які мріють стати космонавтами і хлопці. Вони вже проектують ракети, щоправда поки у зменшеному варіанті. Десятирічний Антон про зірки та планети знає чимало. Його захоплення почалось із старенького підручника. Але цих знань хлопцеві було замало.

Антон, школяр


Когда мама мне сказала, что есть такой кружок в планетарии астономический, мне сразу захотелось пойти туда. Какие объекты есть в нашей солнечной системе, как они взаимодействують между друг другом. Очень интересно и о далеком космосе.

Єлизавета Дергачова