У галереї "Мистецтво Слобожанщини" відкрилася виставка пам'яті майстра графіки на бересті Бориса Чурилова

Ніжна та велична душа майстра. У галереї “Мистецтво Слобожанщини” відкрилася виставка пам’яті майстра графіки на бересті Бориса Чурилова. В експозиції представлено не тільки твори, виконані на березовій корі, а й малюнки, які раніше не експонувалися.

 

Школярі, які прийшли на виставку “Душа майстра” кажуть, що роботи Бориса Чурилова надихають їх до малювання на бересті. З уроків історії вони вже знають про стародавні берестяні грамоти.

Марія Канцевич, відвідувачка виставки

Мне очень нравится, как он нарисовал храмы и иконы на бересте. Он использовал природную фактуру, кусочки природы, которые остались на бересте.

Унікальність творчості Бориса Чурилова якраз і полягає в тому, що він творить не на папері, зробленому людьми, а на першообразі. Тобто на тому, що створила рука Господня, певні церковнослужителі.

о. Олександр, настоятель храму Ікони “Чорнобильський Спас”

Апостол Павел говорил: “От избытка сердца говорят уста”. И глядя на то, что изображал великий мастер Борис Чурилов, мы видим, что рукой этого человека двигала десница Господня.

У циклі робіт “Русь, що відходить”, Борис Чурилов передав біль від того, що давні храми руйнуються, розповідає його дружина Наталія Чурилова.

Наталія Чурилова, дружина художника, керівник іконописної школи

Сейчас это восстанавливается, а тогда – нет. И всю эту боль, крик, что все это вникуда- на бересте изображал.

Щодо матеріалу, то майстер ніколи не використовував кору із живої берези.

Наталія Чурилова, дружина художника, керівник іконописної школи

Помню, с утра собирался с рюкзаком – и на склады, где вагоны с бревнами – туда он идет, у него была определенная бумага, что он может этим заниматься. И там он эту бересту раздевал.

У галереї можна також побачити низку графічних робіт, виконаних тушшю чи то олівцем на папері, та композиції для гербарію. Вони експонуються вперше і розкривають багатогранність таланту майстра.

Віра Лагутіна, директор галереї “Мистецтво Слобожанщини”

Абсолютно все работы графики карандашом – это цветы в основном – это премьера в нашей галерее. Они очень нежные. В основном их дарил жене, дочери.

Загалом в експозиції – близько 60 творів. Подивитися на них можна до 22 вересня.

 

Світлана Маренич